کتابخانه نماد فرهنگ جامعه است

0 9

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد صالح جوکاربا حضور در کتابخانه مرکزی یزد ضمن بازدید از بخش‌های این کتاب‌خانه اظهار داشت:مهدی آذر یزدی نخبه عرصه ادبیات کودک و نوجوان بود؛ آثار استاد آذر یزدی خلاء موجود در حوزه ادبیات کودک و نوجوان کشور را پر کرد .

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در  مجلس شورای اسلامی، با حضور در کتابخانه مرکزی یزد ضمن بازدید از بخش‌های این کتاب‌خانه اظهار داشت: این کتاب‌خانه کار بسیار خوبی شده و فضا به گونه‌ای طراحی شده که شرایط مطالعه برای یک خانواده را مهیا کرده است.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در این کتابخانه گفت: ایجاد دسترسی برای کتاب‌های الکترونیکی، چاپی و مطبوعات در این کتابخانه هم اقدام بسیار خوبی است که انجام شده است.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن به سالروز رحلت استاد مهدی آذریزدی(ره) و روز ادبیات کودک و نوجوان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آذر یزدی به عنوان پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران گفت: استاد مهدی آذر یزدی واقعا نخبه عرصه ادبیات کودک و نوجوان بود و گردن همه ما حق بزرگی دارد.

جوکار خاطرنشان کرد: استاد مهدی آذر یزدی توانست یک ادبیات جدیدی را در حوزه کودک و نوجوان تعریف کند و با توجه به فقری که در این حوزه داشتیم، ایشان با ابتکارات، خلاقیت و ذهن باز توانستند به این ادبیات غنی ببخشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد افزود: کتابخانه به عنوان نماد فرهنگ، علم و ادب یک جامعه محسوب می‌شود و هرجامعه‌ای که سر و کار آن با کتابخانه باشد، قطعا موفق است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرهنگ دینی که ما داریم و برجامعه حاکم است و با توجه به تفکر دینی جامعه ما، قطعا آشنایی دیگران با این تفکر به ویژه در بخش‌های علمی و هنری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از آنجا که محور انقلاب اسلامی ایران فرهنگ، علم و ادب بوده، یقینا نگاه متفاوتی به کتاب و کتابخانه نسبت به نظام‌های سیاسی فاقد این موارد خواهد داشت.

جوکار افزود: آنچه که ما میخواهیم این است که فضاهای مرتبط با حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه افزایش پیدا کند به ویژه استان یزد که یک استان تاریخی است و مردمانی که از گذشته با خلاقیت و ابتکار این معماری و تمدن را در اینجا بنا کردند باید پیشرفت بیشتری در این حوزه داشته باشد.

دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز این سازه‌ها در تنوع خودش به خوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک فرصت بسیار خوب تاریخی برای ما محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه گسترده‌تر به حوزه فرهنگ، کتاب و ادب افزود: یقینا فضاهای کتابخانه‌ای استان یزد هم باید متناسب با این برند جهانی که شهر یزد دارد برپا شود و همچنین هم می‌شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.