وزیر خارجه رژیم‌صهیونیستی: راه‌حل دو دولت در حال حاضر غیرممکن است

0 16
وزیر خارجه رژیم‌صهیونیستی: راه‌حل دو دولت در حال حاضر غیرممکن است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز دوشنبه گفت که راه حل دو دولت در حال حاضر غیرممکن است.

لاپید که این سخنان را در جریان نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا با حضور ۲۶ وزیر خارجه این اتحادیه مطرح می‌کرد، گفت: «اگر چه از راه‌حل دو دولت درباره درگیری اسرائیل و فلسطینیان حمایت می‌کنم اما این راه‌حل در حال حاضر غیرممکن است».

از سوی دیگر، «جوزب بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از دیدار دوجانبه با یائیر لاپید، نخست‌وزیر گردشی و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ابراز امیدواری کرد که با روی کار آمدن کابینه جدید در این رژیم، روابط بروکسل و تل‌آویو تقویت شود.

 «جوزپ بورل» به خبرنگاران در بروکسل گفت: «مهم است که دولت جدید اسرائیل به اینجا بروکسل بیاید، این فرصتی برای یک شروع تازه است. به نظر من، این فرصت خوبی برای ما است تا روابط خود را که در گذشته خراب شده بود، از سر بگیریم».

یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در سفر امروز دوشنبه خود به بروکسل مقرهای ناتو و اتحادیه اروپا، با هایکو ماس وزیر خارجه آلمان هم یک دیدار دوجانبه ترتیب داد.

هایکو ماس با ابراز خرسندی از سفر نفر دوم کابینه رژیم صهیونیستی به بروکسل، این سفر را «یک نشانه خوب»خواند و اعلام کرد، اتحادیه اروپا درصدد احیای دیدارها و نشست‌ها در قالب «شورای اتحادیه اروپا-اسرائیل» است که تقریبا یک دهه قبل با هدف تقویت روابط دو طرف ایجاد شد.

یائیر لاپید مقام ارشد کابینه جدید رژیم صهیونیستی به نخست‌وزیر «نفتالی بنت»، در پیامی توییتری درباره دیدار دوجانبه خود با همتای آلمانی توضیحاتی داد.

او در توییتر نوشت: «در دیدار با هایکو ماس وزیر خارجه آلمان، ما درباره اهمیت روابط بین دو کشور و همچنین روابط (تل‌آویو) با اتحادیه اروپا حرف زدیم. من از وزیر خارجه آلمان به خاطر حمایت قاطع او و همچنین به دلیل دوستی شجاعانه میان اسرائیل و آلمان تشکر کردم».

همچنین وزیر خارجه و نخست‌وزیر گردشی کابینه این رژیم  امروز دوشنبه در اولین دیدار رسمی خود طی سفر به بروکسل، با دبیرکل ناتو دیدار کرد.

لاپید در پیامی توییتری ضمن انتشار عکسی از این دیدار دوجانبه نوشت: «امروز صبح در مقر ناتو در بروکسل با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو ملاقات کردم. اسرائیل و ائتلاف (ناتو) دارای ارزش‌های مشترک و درک یکسان درباره چالش‌ها و تهدیدات این منطقه (منطقه غرب آسیا) هستند».

نفر دوم کابینه رژیم صهیونیستی به نخست‌وزیری «نفتالی بنت» همچنین تاکید کرد، تل‌آویو خواهان تقویت همکاری‌ها با ناتو است.

به گفته لاپید، رژیم صهیونیستی آماده کار مشترک با این ائتلاف نظامی غربی به منظور کمک برای مقابله با انواع چالش‌ها در زمینه‌های مختلف امور اطلاعاتی، سایبری، تغییرات اقلیمی، امنیت دریایی و پدافند موشکی است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا به دنبال همکاری بیشتر با کابینه جدید رژیم صهیونیستی است چرا که روابط بروکسل و تل‌آویو در زمان نخست‌وزیری بنیامین نتانیاهو، روابط متشنج و پرتنش بود.

به نوشته این رسانه اروپایی، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی تلاش می‌کرد که نقش‌آفرینی اتحادیه اروپا به عنوان یک بازیگر در تحولات منطقه غرب آسیا را به حاشیه براند.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود هشدار داد، مواضع اتحادیه اروپا درباره لزوم تحقق راهکار دو دولتی در منازعه رژیم صهیونیستی و فلسطین و تلاش اتحادیه اروپا برای میانجیگری درباره احیای برجام و بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای ایران، همچنان از موضوعات اختلافی بین بروکسل و تل‌آویو است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.