دلیل عمده تحمیل خاموشی‌ها بر کشور انتقال آب رودخانه‌ها است

0 9

جلیل مختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اینکه انتقال آب رودخانه‌های خوزستان باعث خاموشی‌های اخیر برق در کشور بوده است، گفت : مجموع انرژی کاهش یافته نیروگاه‌های برق آبی در دست مطالعه و اجرا متاثر از پروژه‌های انتقال آب خوزستان با کارکرد تولید برق در پیک کشور قابل توجه است. بنابراین مساله ظرفیت آماده به کار و انعطاف پذیری تولید در شرایط بحرانی کاهش می‌یابد و ما با خاموشی های گسترده در سطح کشور روبرو هستیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: موضوع تاثیرگذاری منفی طرح‌های انتقال آب بر تولید برق آبی کشور تنها گوشه‌ای از خساراتی است که این طرح‌ها برای کشور به بار می‌آورد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: تاثیرات فاجعه بار زیست محیطی، اجتماعی، مهاجرتهای اجباری گسترده و از بین رفتن هزاران شغل پایدار در منطقه مبدا انتقال آب و شکل‌گیری توسعه ناپایدار و خارج از توان اکولوژیک منطقه مقصد انتقال آب، حاشیه‌نشینی و افزایش مهاجرپذیری نتیجه قطعی این انتقال آب‌های بی‌رویه بوده که لازم است نهادهای نظارتی کشور به ابعاد مختلف آن توجه داشته باشند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: پروژه‌های انتقال آب خوزستان محدود به بهشت آباد نیست و مجمع نمایندگان قصد دارد با ارسال نامه به شورای عالی امتیت ملی خواهان ابطال تخصیص‌های همه پروژه‌های انتقال آب کارون؛ کرخه و دز شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.