لزوم اصلاح قانون انتخابات با تکیه بر دیدگاه ملی/ چالش‌های جدی بر سر راه الکترونیکی شدن است

0 1

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اهمیت اصلاح قانون انتخابات از سوی مجلس شورای اسلامی، گفت: باید تدبیر ویژه ای شود تا شاهد برگزاری هر چه بهتر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر و روستا باشیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به فرصت پیش روی تا برگزاری مجدد انتخابات، وزارت باید لایحه جامع انتخابات مناسبی را به مجلس ارائه کند.

وی با یادآوری اینکه لایحه ای از سوی دولت به مجلس ارائه شد اما پاسخگوی نیازها نبود و صرفا مطلبی سرهم بندی شده بود، ادامه داد: در واقع در حوزه اجرا، نظارت، ثبت نام ها، انتخاب افراد و غیره چالش هایی وجود دارد که باید برطرف شود و در لایحه ارسالی به آنها خوب توجه نشده بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در واقع برای اصلاح قانون انتخابات باید دیدگاه ملی داشت و از ظرفیت همه نخبگان بهره ببریم.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات الکترونیکی یکی از مواردی است که در اصلاح قانون یاد شده باید به آن توجه ویژه شود، خاطرنشان کرد: برای دستیابی به این مهم باید زیرساخت های مناسب فراهم شود تا شاهد بروز مشکلات سایبری و غیره نباشیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.