افتتاح کتابخانه عمومی مرکزی آیت‌الله خامنه‌ای در سنندج/افزایش تعداد کتابخانه‌های عمومی کردستان به ۵۲ باب

0 22
افتتاح کتابخانه عمومی مرکزی  آیت‌الله خامنه‌ای در سنندج/افزایش تعداد کتابخانه‌های عمومی کردستان به 52 باب

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمد مخدومی صبح امروز در دیدار با نماینده شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کتابخانه‌های عمومی در سال‌های اخیر با گسترش فعالیت‌های خود به یک نهاد فرهنگی اجتماعی بدل شده است که نقش مهمی در حوزه فرهنگ کشور ایفا می‌کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با تقدیر از حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کتابخانه‌های عمومی، گفت: این توجه و نگاه ویژه در نهایت به نفع جامعه است و موجب نهادینه سازی فرهنگ مطالعه و توسعه فرهنگی می‌شود.

وی عنوان کرد: در سال گذشته و با وجود همه‌گیری بیماری کرونا بیش از ۲ هزار برنامه متنوع فرهنگی در استان کردستان و در فضای مجازی برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در ادامه از افتتاح کتابخانه عمومی مرکزی آیت‌الله خامنه‌ای در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این کتابخانه، شاخص‌های فرهنگی استان به ویژه در بخش کتابخوانی افزایش چشمگیری می‌یابد.

مخدومی گفت: راه‌اندازی کتابخانه مرکزی در استان، نتیجه توجه ویژه حجت‌الاسلام پورذهبی، نماینده ولی فقیه در کردستان و حمایت‌های مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بوده است.

وی زیربنای کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای را سه هزار و ۵۰۰ مترمربع در ۶ طبقه ذکر کرد و اظهار داشت: بخش نشریات، بخش نابینایان، بخش ناشنوایان، سالن مطالعه آقایان و بانوان به صورت مجزا، بخش وی‌آی‌پی آقایان و بانوان، سالن مطالعه ویژه محققین، گالری، سالن جلسات، سالن آمفی‌تئاتر، بخش کلاس‌های مبتنی بر وب، مخزن کتاب، بخش مرجع، بخش دیداری و شنیداری، خدمات فنی، بخش گروهی اعضا و اتاق فکر و بخش ویژه کودک و نوجوان در این کتابخانه وجود دارد.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه‌ای، تعداد کتابخانه عمومی نهادی فعال در استان به ۵۲ باب افزایش می‌یابد و ظرفیت خدمت‌رسانی در مردم فرهنگ دوست استان به صورت چشمگیری ارتقاء پیدا می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.