بارش‌های تابستانه به چهارمحال و بختیاری رسید/ بارش باران و کاهش دما از بعدازظهر امروز

0 7
بارش‌های تابستانه به چهارمحال و بختیاری رسید/ بارش باران و کاهش دما از بعدازظهر امروز

معصومه نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: انتظار داریم از بعدازظهر امروز شنبه ۲۶ تیرماه به تدریج با افزایش ابر و سرعت باد در مناطق شرقی و شمال شرقی چهارمحال و بختیاری شاهد رگبار باران باشیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از فردا در غالب نقاط استان شاهد رعدوبرق و رگبار خواهیم بود.

وی افزود: همچنین با افزایش سرعت باد شاهد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و تگرگ در نقاط مستعد هستیم.

نوروزی با اشاره به اینکه این بارش‌های تابستانه تا روز دوشنبه در اکثر نقاط استان ادامه دارد، اضافه کرد: به دلیل فصلی بودن بارش‌ها، امکان تغییرپذیری وجود دارد.

وی عنوان کرد: به دلیل بارش باران و افزایش سرعت باد تا روز دوشنبه در استان دمای هوا کاهش پیدا می‌کند و روزهای خنک‌تری را تجربه خواهیم کرد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به خشک بودن سطح زمین و عدم نفوذپذیری خاک احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال آب گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه، خسارت به محصولات کشاورزی و سقوط اجسام از ارتفاع پیش‌بینی می‌شود.

وی توضیح داد: اجتناب از تردد و توقف در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از صعود به ارتفاعات و چرای دام‌ در مراتع مرتفع، اطمینان از استحکام داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، عدم استقرار در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، توجه به توصیه‌های کارشناسان کشاورزی، عدم سم‌پاشی و محلول‌پاشی، جمع‌آوری هر چه سریع‌تر خرمن‌ها از جمله اقدامات پیشگیرانه است که مردم استان باید مدنظر قرار دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.