واردات برنج خارجی در فصل برداشت ممنوع شود

0 11

علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه واردات بی برنامه و بی رویه برنج به کشور، روند کشت محصول استراتژیک برنج داخلی را با مشکل مواجه می کند، نیاز سالانه کشور به برنج خارجی را ۴۰۰ هزار تن عنوان و اضافه کرد: متأسفانه دولت با واردات ۸۵۰ هزار تا یک میلیون تن محصول برنج به اقتصاد برنجکاران ضربه وارد می کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج در کشتزارهای مازندران خبر داد و افزود: با برنامه ریزی مدون و تقویت سیاست‌های حمایتی، برنجکاران شمالی می توانند نیاز سالانه کل کشور به این محصول را تأمین کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با انتقاد از ضعف سیاست‌های حمایتی دولت در قبال کشاورزان، گفت: عدم حمایت جدی دولت از زارعان بویژه افزایش ۵۰۰درصدی بهای کود شیمیایی و قیمت سرسام آور نهاده های تولید انگیزه کشاورزان را در مسیر تولید کاهش داده است.

وی، کشاورزان را یاوران صمیمی دولت در عرصه تولید محصولات کشاورزی دانست و افزود: توجه به تولید و تولیدکنندگان کشاورزی موجب تقویت امنیت غذایی و ملی می شود.

کریمی فیروزجایی واردات را به ویژه در زمینه محصولات غذایی سم مهلک برای کشور عنوان و تصریح کرد: رویکردها و فرایندهای مدیریتی و عملیاتی در عرصه کشاورزی باید به سمت تولید داخلی باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم گفت: سیاست‌های دولت در بخش کشاورزی و اقتصادی نیازمند بازنگری و تغییر عمده است. بی توجهی به ایجاد ارزش افزوده در زنجیره غذایی و سایر تولیدات داخلی، خسارت بار است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.