۱۴۴۷ نفر در دوره‌های مهارتی در زنجان شرکت کردند

0 2
۱۴۴۷ نفر در دوره‌های مهارتی  در زنجان شرکت کردند

محمدرضا انصاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: آموزش مهارتی راهی برای ایجاد اشتغال در بین جوانان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه با وجود شرایط کرونایی در سه ماهه نخست سال‌جاری یک هزار و ۴۴۷ نفر در دوره‌های مهارتی شرکت داشتند، عنوان کرد: یک هزار و ۱۴۰ نفر نیز با برگزاری آزمون موفق به کسب گواهی مهارت در سال‌جاری شدند.

وی با اشاره به اینکه عملکرد آموزش مهارتی بخش دولتی ۵ هزار و ۱۲۸ نفر دوره بوده است، اضافه کرد: این تعداد شال ۵۳۰ هزار نفر ساعت می‌شود.

انصاری با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سال‌جاری ۲۲۸ هزار و ۶۹۴ عملکرد آموزش‌های مهارتی بخش غیر دولتی بوده است، بیان کرد: ۹۷۴ نفر دوره آموزشی در این بخش در سال ۱۴۰۰ ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه ۱۷۵ آموزشگاه آزاد در استان زنجان دایر است، بیان کرد: از این تعداد ۱۳۷ آموزشگاه ویژه بانوان، ۷ آموزشگاه ویژه آقایان و ۳۱ آموزشگاه به صورت مشترک است.

وی اضافه کرد: در استان زنجان ۱۲ مرکز آموزشی دولتی، ۱۱۹ کارگاه ثابت شهری، ۱۶ کارگاه جوار زنجان، ۱۰ کارگاه جوار پادگان، چهار کارگاه جوار و بین کارگاهی، ۴۹ جوار روستا و عشایر، ۱۴ کارگاه صنایع و صنوف فعال است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.