افزایش صادرات بااتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریلی کشور

0 18
افزایش صادرات بااتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریلی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به‌عنوان هاب ترانزیتی کشور دروازه‌های تجارت با کشورهای اوراسیا از طریق تسهیل فرآیندهای تجاری نقش به سزایی در توسعه تجارت ایفا می‌کنند.

منطقه آزاد انزلی با موقعیت ویژه واقع‌شدن در کرانه دریای خزر و مسیر کریدور بین‌المللی شمال -جنوب، خیز بلندی برای توسعه تجارت با کشورهای حاشیه دریای خزر و افزایش ترانزیت برداشته است.

به گفته مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین در خصوص برنامه‌های در حال اجرا و در دست اقدام این شرکت می‌گوید: «تاکنون سه پست اسکله توسط شرکت سرمایه‌گذار در این بندر تکمیل‌شده یکی از اسکله‌ها به‌عنوان اسکله دلفین مخصوص کشتی‌های روغن و سوخت است و دو پست اسکله دیگر چندمنظوره استفاده می‌شود و در حال حاضر چهارمین پست اسکله خود را در مجتمع بندری احداث می‌کند که طبق تخمین‌های انجام‌شده طی ۱۰ ماه آینده به اتمام خواهد رسید».

آرش داداش پور دواچی از دیگر برنامه‌های شرکت سرمایه‌گذاری را ساخت دو مخزن ۶ هزار تنی عنوان کرد که ظرفیت مخازن این بندر را به ۷۰ هزار تن افزایش می‌دهد.

ایجاد سه هکتار محدوده پسکرانه در این بندر از دیگر طرح‌های این شرکت برای کمک به عملیات تخلیه و بارگیری و بارانداز است و همان‌طور که مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین گفته است، ازآنجاکه منطقه آزاد انزلی در آینده نزدیک به خطوط ریلی کشور متصل می‌شود، سعی داریم هر چه سریع‌تر زیرساخت‌های بندری خود را به‌صورت مناسب افزایش دهیم تا حداکثر بهره‌برداری را با شروع اتصال خط ریلی و مبادلات کالا در حوزه دریای خزر ایجاد کنیم و در صادرات و واردات کشور و کمک به مردم نقش تأثیرگذاری داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.