اولین یادواره باشکوه شهدای بمباران هوایی روستای بیشه دراز/ از خدمات رایگان پزشکی تا کمک‌های مؤمنانه

0 25
اولین یادواره باشکوه شهدای بمباران هوایی روستای بیشه دراز/ از خدمات رایگان پزشکی تا کمک‌های مؤمنانه

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، در آستانه کنگره سرداران و سه هزار شهید استان ایلام، اولین یادواره باشکوه شهدای بمباران هوایی ۲۲ تیرماه ۱۳۶۷ روستای بیشه دراز دهلران با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام، مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، امام جمعه و فرماندار دهلران، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، آزادگان و آحاد مختلف مردم برگزار شد.

در قالب این یادواره تیم مردم یاری پزشکی چند تخصصی سپاه شامل دندانپزشکی، چشم پزشکی، اطفال، متخصص زنان و خدمات دارویی به روستای بیشه دراز اعزام و خدمات پزشکی به صورت رایگان به مردم ارائه شد.

همچنین در ادامه نهضت کمک‌های مومنانه در قالب این برنامه باشکوه، بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان نیز توزیع شد.

روستای بیشه دراز بیانگر ولایت مداری است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در این یادواره گفت: روستای بیشه دراز یکی از روستاهای مهم کشور است که در زمان جنگ و حتی بعد از جنگ به همواره دغدغه نظام و انقلاب را داشتند که این بیانگر ولایت مداری این خطه است.

وی به ۴۲ شهید والا مقام روستای بیشه دار اشاره کرد افزود: مقاومت و ایثار مردم بیشه دراز مثال زدنی است چرا که در زمان جنگ ذره‌ای عقب نشینی نکردند و از آرمان‌های انقلاب دفاع کردند که این خود یک افتخار بزرگ برای مردم این روستا است.

حماسه‌های بیشه دراز در دفاع مقدس بی‌نظیر است

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام نیز در این یادواره گفت: حماسه سازی‌های مردم غیور بیشه دراز در دوران دفاع مقدس بی‌نظیر است.

وی افزود: تاریخچه بیشه دراز تنها به حادثه بمباران و ۴۲ شهید این روستا محدود نمی‌شود، بلکه همه مردمان این دیار در این ایثارگری شریک هستند؛ مردمان این دیار فصل‌هایی از وابستگی به کشور، نظام و رهبری را چه در دفاع مقدس و چه بعد از آن رقم زدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.