انتشار تذکرات به دولت بعد از انقضای مهلت پاسخگویی مسئولان/ درج سابقه عدم پاسخگویی دولتمردان در گزارشات استیضاح و سئوال

0 0

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۴ مردادماه) مجلس شورای اسلامی با الحاق یک تبصره به ماده واحده طرح الزام دستگاه‌های اجرایی جهت پاسخگویی تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان با ۱۴۰ رأی موافق، ۲۳ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر اساس این تبصره الحاقی که با پیشنهاد محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز مطرح شد، پس از انقضای مهلت توسط هیأت رئیسه، موارد عدم پاسخ و یا تأخیر پاسخ به طور مشخص منتشر می‌شود و در صورت سئوال یا استیضاح در خصوص موضوع تذکر باید رأساً توسط کمیسیون و یا با اعلام نماینده تذکر دهنده و یا یکی از سئوال کنندگان و یا استیضاح کنندگان در گزارش کمیسیون درج شود.

مالک شریعتی نیاسر در مخالفت با این تبصره گفت: ابزارهای نظارتی نمایندگان در رابطه با سئوال، تحقیق و تفحص و اعمال ماده ۲۳۴ به قوت خود باقی است بنابراین این پیشنهاد الحاقی نه تنها موضوعی را حل نمی‌کند بلکه بار جدیدی را در بحث قانونگذاری اضافه می‌کند.

محمدرضا صباغیان بافقی در ادامه در موافقت با این تبصره گفت: با تصویب طرح مذکور می‌توان بعد نظارتی مجلس را تقویت کرد و پیشنهاد آقای فرهنگی لازم و تکمیل کننده طرح است و اقتدار مجلس را افزایش می‌دهد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.