گردشگری در اولویت برنامه‌های وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی

0 5

مجید نصیرایی در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت؛ در تشریح ، دستور کار امروز( شنبه ۲۳مرداد ماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون بحث و بررسی برنامه‌های پیشنهادی عزت الله ضرغامی وزیر پیشنهادی وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود که با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.

نماینده فردوس، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شروع جلسه عزت الله ضرغامی برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت کاری خود را  برای وزراتخانه مربوطه پیشنهاد داده اند و در ادامه نشست  اعضای کمیسیون فرهنگی پرسش‌ها، دیدگاه‌ها و دغدغه‌ها خود را که در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشتند، مطرح کردند .

نصیرایی تاکید کرد در ادامه جلسه  اعضای کمیسیون ضرورت تعریف یک مدل استاندارد برای حضور گردشگران خارجی به کشور پیشنهاد داده‌اند و مقرر گردید مدلی متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی  برای حضور گردشگران تعریف شود.

وی ادامه داد: در صورت ارتقای صنعت گردشگری به عنوان صنعت درجه یک در رونق اقتصادی نقش موثر و پررنگی داشته باشد و همچنین در ادامه این نشست نگاه به مشاهیر و مفاخر کشور به عنوان پشتوانه‌های فرهنگی و ایرانی توجه ویژه‌ای شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در پایان جلسه مقرر گردید وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی درباره اصلاح ساختار و سیستم مدیریتی این وزارتخانه برنامه ای ارائه دهد و همچنین قرار شد نمایندگان سوالات پیشنهادی خود را در سامانه بارگزاری کنند تا وزیر پیشنهادی پاسخگو آنها باشد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.