از تقویت مراکز تحقیقاتی وزارت جهاد کشاورزی تا ضرورت حرکت به سمت تحول دیجیتالی

0 5

رضا حاجی پور  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست عصر امروز (دوشنبه ۲۵ مردادماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس که با حضور احمد وحیدی وزیر پیشنهادی کشور و سید جواد ساداتی نژاد وزیر پیشنهادی کشاورزی برگزار شد، گفت: در ابتدای این جلسات هر دو وزیر پیشنهادی برنامه‌های خود را ارائه و توضیحاتی درباره سوابق اجرایی خود ارائه کردند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در نشست با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی مسائل و مشکلاتی که کشاورزان با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند، بررسی کارشناسانه شد، همچنین وضعیت مراکز تحقیقاتی وزارت جهاد کشاورزی و راه‌های ارتقای آنها بررسی شد.

وی یادآور شد: در این نشست در خصوص اقتدار غذایی کشور در مقابل محاصره اقتصادی، چالش‌ها و راهکارهای پیش رو در حوزه کشاورزی بررسی و در مورد بازار محصولات کشاورزی و تولیدات در این حوزه و همچنین نابودی و خرد شدن زمین‌های کشاورزی بحث‌هایی صورت گرفت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: در این نشست همچنین در خصوص بحران آب موجود در کشور که با آن مواجه هستیم بحث‌های جدی صورت گرفت و مباحثی پیرامون موضوع نحوه تأمین آب برای کشاورزی، الگوی کشت و توجه به علم و فناوری در حوزه کشاورزی مطرح شد.

وی ادامه داد: در نوبت دوم نشست امروز عصر  احمد وحیدی وزیر پیشنهادی کشور در کمیسیون حاضر و در ابتدای این نشست به سوابق خود از جمله ریاست دانشگاه دفاع ملی پرداخت و نمایندگان نیز نقطه نظرات خود را بیان کردند.

سخنگوی کمیسیون آموزش اضافه کرد: در این نشست در خصوص موضوعاتی همچون ضرورت تحول دیجیتالی در حوزه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، درک عمیق و تعیین مأموریت‌های استانداران از مسئولیتی که به دوش آنان گذاشته شده و انتخاب استانداران قوی برای ارتقاء قدرت ملی و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران تأکید شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.