بازدید میرتاج الدینی از پروژه اصلاح خط انتقال آب از سد نهند به تبریز

0 6

سید محمد رضا میر تاج الدینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح بازدید میدانی خود از پروژه اصلاح خط انتقال آب از سد نهند به تبریز گفت: این خط لوله حدود هفت کیلومتر در محل مخزن سد شهید مدنی قرار گرفته است که با آبگیری سد باید خط لوله اصلاح و ترمیم می شد.

نماینده مردم تبریز،آذر شهر و اسکو در مجلس یازدهم ادامه داد: تقریبا  ۹۸ درصد پروژه تاکنون اجرایی شده است و با توجه به فعالیت شبانه‌روزی اکیپ پروژه، طبق قول مساعد متولیان امر، ۲ درصد باقی پروژه تا نیمه دوم شهریورماه تکمیل می‌شود.

وی بیان کرد: با وصل شدن این خط لوله در هر ثانیه ۳۰۰ لیتر به روند آبرسانی تبریز افزوده شده و مشکل کمبود آبی مناطق شمالی تبریز از جمله محلات ملازینال، عباسی، ولی‌امر با این اقدام مرتفع خواهد شد.

میرتاج الدینی با اشاره به مسئله تنش آبی در استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: با پیگیری مجلس ‌و الزام کردن دولت به تخصیص ۴۵ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی، اقدامات خوبی در راستای رفع مشکل کم آبی تبریز و استان در حال انجام است.

وی یاد آور شد: با توجه به موضوع تنش آبی کلان‌شهر تبریز در سال‌های اخیر و احتمال تشدید آن در آینده، اجرای این پروژه‌ می‌تواند نقش به‌سزایی در حل مشکل آب تبریز داشته باشد./

پایان پیام 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.