استرالیا: پرچم جدید غرب در جهان

14 170

 

منابع خبری گزارش دادند فرانسه در ادامه مناقشه های اخیر با آمریکا و استرالیا پس از توافق این دو کشور بر سر ساخت زیردریایی، سفیرانش را از این دو کشور برای مشورت فراخوانده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرانسه در ادامه کشمکش‌ها بر سر قرارداد نظامی اخیر میان آمریکا و استرالیا سفیرانش در این دو کشور را برای مشورت فراخواند.

فرانسه همچنین روز جمعه در اعتراض به اعلام توافق همکاری دفاعی جدید میان آمریکا، انگلیس و استرالیا جشنی مشترک با آمریکا را که قرار بود در سفارت فرانسه در واشنگتن برگزار شود لغو کرده بود.

این جشن به مناسبت یادبود دویست و چهلمین سالگرد نبرد «کیپ» قرار بود روز جمعه در سفارت فرانسه برگزار شود. همچنین بخشی از این جشن قرار بود در بندر مریلند آمریکا انجام شود.

سران کشورهای آمریکا،‌ انگلیس و استرالیا بامداد روز پنجشنبه یک توافقنامه برای همکاری در حوزه‌های دیپلماتیک، امنیتی و نظامی در سراسر منطقه هند و اقیانوس آرام امضا کردند. برنامه زیردریایی‌های اتمی استرالیا اولین پروژه بزرگ این توافق خواهد بود. در چارچوب این معاهده به استرالیا برای دستیابی به زیردریایی‌های اتمی کمک خواهد شد.

برخی رسانه‌ها و تحلیلگران، هدف اصلی و پنهان از تشکیل این معاهده را تقابل با نفوذ روزافزون چین در شرق آسیا و دیگر مناطق جهان دانسته و تحلیل می‌کنند که این اقدام ممکن است واکنش پکن و کشورهای متحدش را در پی داشته باشد.

در این میان، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه نیز از تصمیم استرالیا در خصوص ترک توافق ۹۰ میلیارد دلاری فرانسه به‌شدت انتقاد کرد.

لودریان گفت: «این واقعاً خنجر از پشت است. ما با استرالیا رابطه مبتنی اعتماد برقرار کرده‌ایم. این اعتماد تضعیف شده و از فسخ این قرارداد عصبانی هستم.»

واقعیت این است که نمایشنامه خشم فرانسه از فسخ قرارداد ۹۰ میلیون دلاری با استرالیا پوششی بروی این واقعیت است که اصحاب قدرت در غرب تصمیم دارند با پرچم جدیدی در جهان وارد بازی های سیاسی شوند و این پرچم جدید، پرچم استرالیا است.

قبلا آنها با پرچم های پرتقال ،اسپانیا ،هلند،انگلیس،فرانسه و آمریکا در سراسر جهان قدرت نمائی و جهان ستانی کرده اند و هم اکنون دو پرچم دیگر را برای آینده آماده نگاه داشته اند نخست پرچم استرالیا و دوم پرچم کانادا و این هر دو پرچم متعلق به قلمرو جهانی حکومت بریتانیا هستند.

فرانسه در نمایشنامه خشم از فسخ قرارداد ۹۰ میلیون دلاری در حقیقت این واقعیت را اعلام کرد که یک قدرت اتمی جدید در جهان متولد خواهد شد که مجهز به تسلیحات اتمی است و این قدرت جدید استرالیاست و آمریکا ، انگلیس و فرانسه پشتیبان ولادت آن خواهند بود.

بدیهی است که بیش از همه و پیش از همه چین باید نگران تولد این قدرت جدید باشد. نظر شما چیست.

14 نظرات
 1. بهروز می گوید

  کاملا درست است

 2. فرشاد می گوید

  استرالیا قبلا هم ثابت کرده گوش به فرمان است و به هر سمت که دستور دهند میدود

 3. سحر می گوید

  مثل همیشه دعواهای زرگری راه انداخته اند

 4. فرزانه می گوید

  هدف اصلی این معاهده تقابل با چین هستش باید ببینیم که چین چکار میکنه

 5. نرگس می گوید

  این کار حرف های قبلی استرالیا مبنی بر منع اشاعه هسته ای را به چالش میکشه و این کشور را یک دروغگو نشان میدهد

 6. فتانه می گوید

  موضوع فقط فروش تعدادی زیردریایی و تسلیحات نیست بلکه یک پیمان امنیتی بین سه کشور انگلیسی زبان هستش که برای پکن می تونه پیامدهای زیادی داشته باشه

 7. نازنین می گوید

  نه بابا موضوع موضوع پوله ، فرانسه به خاطر از دست دادن قرار داد ۵۶ میلیارد یورویی ناراحته نه چیز دیگه ای

 8. احمد می گوید

  بالاخره خودشان اعتراف کردن که از دنیا یک جنگل درست کردن چرا که سفیر فرانسه در آمریکا گفته« جهان یک جنگل است» بله این جنگل را خودتون ساختین پس چرا ناراحت هستین

 9. حسن می گوید

  آمریکا به همراه عضو تازه جدا شده اتحادیه اروپا یعنی انگلیس با انجام این قرارداد خواست یادآوری کنه که اتحادیه اروپا کوچکتر از اینه که بتونه در مقابل آمریکا عرض اندام کنه و باید همیشه گوش به فرمان باشه (همون جنگل خودشون)

 10. فرهاد می گوید

  به نظر شما رابطه ای بین خروج سریع آمریکا از افغانستان و به دنبال آن قرار داد با استرالیا و انگلیس و آماده شدن برای خروج از عراق وجود داره ؟!

 11. اکبر می گوید

  دعوا بر سر دلار گویا بالا گرفته

 12. رشید می گوید

  این موضوع نشون میده که غربی ها سر پول به همدیگه هم رحم نمیکنن حتی اگر متحد هم باشند

 13. علیرضا می گوید

  چه خوبه اینا به جون هم بیفتند

 14. حسین می گوید

  فرانسه آخرش کشوری نیست که بتونه حرفی بزنه آخرش باید بگه ببخشید هرچی شما میگین درسته اونم مکرون ترسو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.