اتمام واکسیناسیون کرونا برای فرهنگیان در مهر

0 2
اتمام واکسیناسیون کرونا برای فرهنگیان در مهر

خبرگزاری آریا- مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین روند واکسیناسیون کرونای فرهنگیان و رانندگان سرویس مدارس گفت: اکثر معلمانی که دز اول را گرفته‌اند دز دوم را هم در این هفته و حداکثر هفته آینده دریافت می‌کنند.
به گزارش آریا، آقای محمد محسن‌بیگی اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد معلمان، دز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند. تزریق دوز دوم نیز از روز‌ها قبل آغاز شده است.
وی افزود: زمان تزریق دز دوم در واکسن‌ها متفاوت است و باید در زمان‌های متفاوتی تزریق می‌شد که در حال انجام است. اکثر کسانی که دوز اول را گرفته‌اند دوز دوم را هم در این هفته و حداکثر هفته آینده دریافت می‌کنند و تعداد محدودی باقی می‌مانند که یا کسانی هستند که واکسن استرازنکا گرفته بودند و فاصله زمانی دریافت دوز اول و دوز دومشان بیشتر است یا دوز اول را به علت بیماری دیرتر گرفته‌اند که برای این افراد هم واکسیناسیون در مهر تکمیل می‌شود. اگر باز هم گروه محدودی باقی بمانند نوبتشان از بین نمی‌رود و می‌توانند واکسن را دریافت کنند.
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون رانندگان سرویس مدارس نیز گفت: بخشی از رانندگان سرویس مدارس، راننده تاکسی هستند و وزارت بهداشت واکسیناسیون رانندگان تاکسی را از چند هفته قبل شروع کرده است، اما شماری از رانندگان سرویس مدارس تحت پوشش تاکسیرانی نیستند که، چون هنوز قراردادشان با مدرسه منعقد نشده است و تکلیفشان مشخص نیست، ورود نکرده‌ایم.
آقای محسن بیگی ادامه داد: اگر قرار بر بازگشایی حضوری مدرسه باشد، قبل از اینکه مدارس باز شود و با رانندگان قرارداد ببندند درصورتی‌که شرکت مربوط اطلاعات را به ما بدهد در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهیم و آن‌ها نیز اگر تاکنون واکسن دریافت نکرده باشند، تحت پوشش می‌روند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.