رهبر انصارالله: پیش از انقلاب، زمام امور یمن در دست سفیر آمریکا بود/اسرائیل، دشمن اصلی ماست

0 5

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس،  سید عبدالملک الحوثی رهبر انصار الله یمن سخنرانی خود را به مناسبت هفتمین سالگرد انقلاب این کشور آغاز کرد.

الحوثی ضمن تبریک سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر گفت که این انقلاب یک دستاورد بزرگ است که همچنان ادامه دارد و اهمیت آن به خاطر زمان حال و آینده است.

وی با بیان اینکه این انقلاب، برآیند ضرورتها و نیازهای انسانی و اخلاقی است، خاطر نشان کرد: «وضعیت پیشین کشور، باعث شد که درک کنیم، انقلاب، حتمی است و منفعت واقعی ملت یمن است».

شبکه خبری المسیره به نقل از الحوثی گزارش داد، پیش از انقلاب، مرحله قیمومیت خارجی بود و طیفهای سیاسی حاضر در کشور نیز در استقلال و آزادی ملت یمن کوتاهی کردند.

رهبر انصارالله با اشاره به اینکه این مسئله، باعث فروپاشی و اشغال کامل یمن شده بود، تصریح کرد: «گروه حاکم بر کشور ما در قبل از انقلاب، باعث شد که یمن تحت [قطعنامه‌های] فصل هفتم [شورای امنیت] قرار گیرد».

وی با بیان اینکه در آن زمان، سفیر آمریکا، زمام امور یمن را در دست داشت و واشنگتن نیز جایگزین ریاست جمهوری بود، تأکید کرد، پیش از انقلاب، گروههای سیاسی، تسلیم قیمومیت سفارت آمریکا بودند.

وضعیت وخیم اقتصادی، امنیتی و نظامی یمن پیش از انقلاب

الحوثی با اشاره به فروپاشی وضعیت اقتصادی یمن در قبل از انقلاب، خاطر نشان کرد، جامعه بین‌الملل نیز از رژیم سابق حمایت می‌کرد، ولی یمن با بحرانهای اقتصادی مهلکی روبرو بود.

وی با بیان اینکه «پیش از انقلاب، انفجارها، ترورها و عناصر تکفیری وجود داشت»، گفت که در آن زمان، دشمنان یمن تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بتوانند عوامل قدرت مادی و معنوی یمن را سلب کنند و به مرز فروپاشی برسد تا از این طریق، آن را اشغال کنند».

رهبر انصارالله ضمن انتقاد از تلاش دشمنان برای متلاشی کردن ارتش یمن، افزود: «شکست گروههای سیاسی قبل از انقلاب، مشوق حمله همه جانبه به یمن شد… اگر وضعیت سیاسی، اقتصادی و امنیتی پیش از انقلاب ادامه داشت، یمن به سمت فروپاشی و تجزیه حرکت می‌کرد».

الحوثی با اشاره به نقش انقلاب در جلوگیری از افزایش پایگاههای آمریکا در یمن به بهانه مبارزه با القاعده، گفت که هدف قرار دادن یمن، به سود آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس است.

امارات و عربستان، گاو شیری آمریکا هستند

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی، نماینده انحصاری آمریکا در منطقه است، گفت که «عربستان و امارات، صرفا آلت دست آمریکا و گاو شیری آن هستند… اما ما، از آغاز، به نقش کشورهای خارجی به ویژه آمریکا پی بردیم که با انقلاب مقابله می‌کرد».

وی با انتقاد از توطئه‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و مزدوران آنان علیه یمن، تصریح کرد: «انقلاب، دشمن را غافلگیر کرد و از ابستادگی ملت یمن در برابر تجاوزگری و محاصره غافلگیر شدند… زنان و مردان ما، بزرگترین درس را دادند».

رهبر انصارالله با بیان اینکه انقلاب ملت یمن، تهدیدی برای اروپا یا سایر کشورها نبود، خاطر نشان کرد: «موضع ما علیه دشمن اسرائیلی و هژمونی آمریکا، قاطع بود… نمی‌پذیریم که آمریکا به ملت و امت ما حمله کند».

الحوثی در پایان تأکید کرد: «مشکل آنان (دشمنان یمن) با انقلاب یمن این است که اسرائیل را دشمن اصلی خود می‌داند و به مسئله فلسطین اهتمام دارد».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.