آسیب های مراسم اربعین امسال در کمیسیون فرهنگی با حضور مقامات مسئول بررسی شد

0 0

مجید نصیرایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ در تشریح دستور کار امروز( یکشنبه ۱۸ مهر ماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون در خصوص استماع گزارش مسئولان دستگاه‌های اجرایی در خصوص برگزاری مراسم اربعین امسال بود که با حضور نهادهای مرتبط و اعضای کمیسیون فرهنگی برگزار شد.

نماینده فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در برگزاری پیاده رویی مراسم اربعین ناهماهنگی‌هایی بین دستگاههای اجرایی پیش آمده بود که در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در ادامه این جلسه مجموعه نیروی انتظامی ضمن ارائه گزارشی به جزئیات عملکرد خود در این خصوص پرداخت؛ و موضوعاتی همچون گرانی بلیت هواپیما تا دریافت مجوز زائرین و نحوه حضور زوار ایرانی در مراسم امسال اربعین از دیگر مسائل مورد بررسی بود، ناگفته نماند در اربعین امسال در مرحله اول اعزام ۳۰ هزار زائر و در مرحله دوم اعزام ۶۰ هزار زائر شاهد بودیم.با توجه به گستردگی موضوعات مرتبط با زائران اربعین مقرر گردید جلساتی در این راستا در کمیسیون فرهنگی برگزار شود تا مشکلات و مسائل پیش آمده در مراسم پیاده رویی اربعین در دستور کار قرار بگیرد.

نصیرایی افزود: موضوع مراسم پیاده روی اربعین یکی از مهمترین مسائل فرهنگی کشور است که باید از تمام ابعاد مورد توجه قرار بگیرد و آسیب شناسی جدی صورت گیرد تا سال آینده با مشکلاتی که  امسال شاهد آن بودیم مواجه نشویم. 

سخنگویی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این نشست مسئولانی از وزارت کشور، سازمان حج و زیارت، رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین و اورژانس کشور حضور داشتند و گزارشی از عملکرد خود به کمیسیون ارائه دادند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.