آژانس بین المللی انرژی اتمی رفتار دوگانه دارد

0 0

علی نیکزاد ثمرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادعاهای اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت هسته ای و ابراز نگرانی از توان اتمی ایران، گفت: بارها تاکید داشته ایم که فعالیت هسته ای صلح آمیز حق ایران است، ادعاهای دیگران درباره فعالیت های ما اهمیتی ندارد و همچنان به مسیر توسعه ادامه می دهیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بازرسان آژانس سایت های هسته ای ایران را طبق پادمان بازرسی می کنند، اظهار داشت: به جای ابراز نگرانی از فعالیت هسته ای ایران که تحت بازرسی است، جلوی توان هسته ای کشورهایی که بمب اتم تولید می کنند را بگیرند، چطور از این فعالیت ها ایرادی نمی کند اما به ایران که می رسند می خواهند مانع توان اتمی صلح آمیز شوند.

وی تاکید کرد: با وجود ادعاها به فعالیت هسته ای خود ادامه می دهیم در این میان اقتصاد کشور را به مذاکرات برجام گره نمی زنیم، بلکه دولت توانمندی داخلی را با تعامل بین الملل عزتمندانه پیش می برد.

نایب رئیس مجلس با انتقاد از عملکرد آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: رفتار آنها یک بام و دو هوا است، ایران به دلیل فتوای مقام معظم رهبری صرفا دنبال استفاده صلح آمیز هسته ای در مباحث صنعتی و تولید برق هسته ای است و قطعا به سمت تولید بمب اتم نمی رود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.