استماع گزارش موسوی از تحولات شمالغرب کشور/ گزارش نهایی، تجمیع و هفته آینده در کمیسیون امنیت ملی ارائه می‌شود

0 0

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح نشست امروز چهارشنبه ۲۱ مهرماه تعدادی از نمایندگان مجلس با سفیر ایران در آذربایجان در خصوص تحولات شمالغرب کشور، گفت: در قالب برگزاری جلسات کارشناسی امروز نشستی با حضور کارشناسان و مطلعین مربوطه، جلسه‌ای پیرامون مباحث جمهوری آذربایجان و تجزیه و تحلیل رخدادهای هفته های گذشته در محل کمیسیون امنیت ملی مجلس برگزار شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: سیدعباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان، حجت السلام اجاق نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و تعدادی از کارشناسان و کسانی که در سال های قبل بعنوان افراد پژوهشگر و محقق در مورد مسائل آذربایجان کار کردند در این جلسه حضور پیدا کردند، جمعی از نمایندگان شهرستان های شمالغربی کشور نیز در جلسه حضور داشتند.

وی اظهار کرد: سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گزارشی از تحولات منطقه و مباحث مرتبط با حوزه کاری خود ارایه کرد و در ادامه سیزده نفر از نمایندگان نقطه نظرات و دیدگاه هایی که ضروری می‌دانستند در عرصه سیاست خارجی و نوع تعاملات با کشورهای منطقه در نظر گرفته شود، مطرح کردند و پس از آن افرادی که بعنوان چهره‌های فرهنگی در آذربایجان شناخته می‌شوند و جایگاه فرهنگی قابل توجهی دارند، از وضعیت فرهنگی و دینی و مباحث مرتبط با عرصه تعاملات فرهنگی اطلاع دادند.

مقتدایی یادآور شد: در انتها جلسه مقرر شد با توجه به اینکه در روزهای گذشته گروهی از سوی کمیسیون امنیت ملی به مرزهای شمالغربی کشور برای بازدید از مناطق مرزی سفر کرده بودند، گزارشی را در روز یکشنبه هفته آینده به کمیسیون امنیت ملی ارایه کنند که مباحث امروز در گزارش مورد توجه و لحاظ خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم تصریح کرد: همه نظرات کارشناسی کمک خواهد کرد تا گزارش دقیق‌تری برای کمیسیون امنیت ملی تهیه کنیم، مسئولیت تهیه این گزارش بر عهده کسانی است که در روزهای گذشته از مرزهای شمالغرب کشور بازدید کردند. روز یکشنبه هفته آینده بر اساس دستور کار، کمیسیون امنیت ملی اطلاعات را تجمیع و در قالب گزارش کارشناسی که بتواند به تصمیم گیری دقیق تر کمک کند، تدوین و ارایه خواهد کرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.