امنیت در مناطق مرزی شمالغرب کشور کاملا با ثبات و پایداراست/ هیچ تهدید مرزی در این مناطق مشاهده نشد

0 1

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح نظارت میدانی امروز ۱۸ مهرماه تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مناطق مرزی شمالغرب کشور در پی تحولات اخیر، گفت: در راستای ماموریت های کمیسیون، سفر سه روزه به مناطق مرزی آذربایجان غربی و شرقی در دستور کار قرار گرفت. در همین راستا امروز جلساتی با مسئولان استان آذربایجان غربی داشتیم و سپس بازدید میدانی از مرزهای این استان و مرزهای مشترک با نخجوان جمهوری آذربایجان انجام گرفت.

رئیس کمیته مرز مجلس  شورای اسلامی افزود: فردا نیز نظارت میدانی از مرزهای استان آذربایجان شرقی خواهیم داشت و بعد از آن جلسه ای با مسئولین سیاسی و امنیتی استان  خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: آمادگی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی برای دفاع از مرزها آن چیزی بود که در نظارت میدانی امروز مشاهده کردیم. امنیت در این مناطق کاملا با ثبات و پایداراست، همچنین اِشراف اطلاعاتی نیروهای ما بر موضوعات امنیتی مرزها قابل توجه است.

حیدری ادامه داد: هیچ تهدید مرزی در این مناطق مشاهده نشد. نیروهای نظامی، مرزبانی، اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران منسجم و هماهنگ آمادگی لازم را برای مقابله با هرگونه تهدیدی دارند. البته مرزها امنیت کامل دارد و ترددهای تجاری و غیره در حال انجام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: فردا (دوشنبه ۱۹ مهرماه) هم بازدید ها ادامه خواهد شد و بعد از آن جلسه ای در استانداری با مقامات و مسئولین اطلاعاتی و امنیتی خواهیم داشت./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.