ایجاد ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر طی ۴ سال دستور کار وزارت نیرو

0 2

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو پس از حضور در نشست امروز(سه‌شنبه ۲۰ مهر ماه)کمیسیون اقتصادی در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی برنامه‌های وزارت نیرو در دولت سیزدهم در حوزه نیروگاه‌های تجدیدپذیر بررسی شد، در حال حاضر با توجه به رشد شدید مصرف انرژی در کشور محدودیت‌هایی برای تامین سوخت‌های فسیلی وجود دارد.

وزیر نیرو کابینه سیزدهم اضافه کرد: امروز در دنیا با بهره‌گیری از انرژی‌های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی و انواع دیگر مصارف سوخت نیروگاه‌ها کاهش یافته است.

محرابیان تصریح کرد: برنامه وزارت نیرو ایجاد ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر طی ۴ سال در اقصی نقاط کشور با محوریت نیروگاه های خورشیدی است زیرا  این موضوع از نظر اقتصادی به صرفه بوده و به سرمایه‌گذاری کمتری نیاز دارد و صرفه جویی در آن بسیار  است به طور مثال اگر ایجاد یک نیروگاه تجدیدپذیر به یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز داشته باشد، مصرف سوخت این نیروگاه سالانه به میزان ۵۰ درصد سرمایه گذاری موردنیاز برای راه اندازی آن، کاهش خواهد یافت به این معنا که طی ۲ سال مجموع صرفه‌جویی انجام شده معادل سرمایه‌گذاری است.

وزیر نیرو تصریح کرد: تحقق موضوع مذکور از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر بوده و به امنیت انرژی کمک می‌کند و منجر به تولید بیشتر انرژی بدون دغدغه مصرف سوخت خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.