تامین منافع ملی‌ مهمترین خواسته ایران از برجام است

0 0

ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، در رابطه با سفر معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به کشورمان، گفت: متاسفانه اروپایی ها در مواجه با برنامه جامع اقدام مشترک نقض عهد داشته اند و به قول هایشان عمل نکرده اند.

نماینده مردم شیراز و رزقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالیست که اروپایی ها در مقام عمل نیز نشان دادند در مقابل جمهوری اسلامی، پیرو سیاست های نظام سلطه و ایالات متحده آمریکا هستند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی عضو برجام باید خسارات گذشته و بدعهدی هایشان را جبران کنند، ادامه داد: اتحادیه اروپا باید متوجه شده باشد که جمهوری اسلامی ذره ای از منافع ملی خود کوتاه نمی آید و عقب نشینی نخواهد کرد از این رو مسئولان دستگاه دیپلماسی باید این پیام را به صورت آشکار به معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا منتقل کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی قانون اقدام راهبردی را تصویب کرده و برای دولت لازم الاجرا است لذا اروپایی ها باید با احترام متقابل وارد مذاکره شود، افزود: ایران همواره دارای منطق برای مذاکره است اما قرار نیست زمینه فرصت سوزی را برای غربی ها فراهم کند از این رو غربی ها باید بپذیرند که باید از مسیر درست وارد گفتگو با ایران شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد اگر رویکرد جدید از سوی اروپایی ها ایجاد شود، مذاکرات می تواند نتیجه بخش باشد اما اگر مسیر گذشته را ادامه دهند دور باطل تکرار خواهد شد؛ این مهم باید به معاون جوزپ بورل منتقل شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.