تزریق دُز اول واکسن کرونا به ۷۲ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال در آذربایجان‌غربی

0 0
تزریق  دُز اول واکسن کرونا به 72 درصد از جمعیت بالای 18 سال در آذربایجان‌غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، به نقل از  روابط عمومی استانداری آذربایجان‌غربی محمدمهدی شهریاری در ارتباط ویدیو کنفرانسی با ستاد ملی مقابله با کرونا،  با بیان اینکه استان‌های شمال‌غرب کشور تقریبا ۲ ماه دیرتر از جنوب شرقی و مرکز کشور درگیر موج جدید بیماری کرونا شدند، اظهار داشت: با وجود افزایش بستری‌ها در موج پنجم که نزدیک به ۲ هزار و ۳۰۰ نفر بود، خوشبختانه فوتی‌ها کاهش قابل ملاحظه‌ای داشت.

استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: خوشبختانه از ۱۰ هفته گذشته کاهش بیماران بستری شده را داریم که الان نسبت به ۲ هفته گذشته ۶۰۰ نفر کاهش داشته و کاهش مراجعه کنندگان سرپایی نیز نشانه دیگری است که نشان می‌دهد از پیک پنجم کرونا گذشته‌ایم.

شهریاری با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌غربی همواره از سوی ۲ جریان موج‌های داخل و خارج از کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد و این امر هوشیاری ما را افزایش می‌دهد، گفت: خوشبختانه تاکنون با نظارت‌هایی که بوده از جمله استقرار کمیته واکنش سریع وزارت بهداشت در چند هفته گذشته نمونه‌هایی از نوع لامبدا  را نداشته‌ایم.

وی تصریح کرد: تا به امروز ۲ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۳۳۸ دُز واکسن تزریق شده که پوشش بالای ۱۸ سال حدود  ۷۲ درصد و نوبت دوم ۳۴.۵ درصد، پوشش زیر ۱۸ سال یعنی ۱۲ تا ۱۸ سال ۳۶.۳ درصد و دُز دوم آن هفت درصد بوده است.

استاندار آذربایجان‌غربی ترددهای مرزی غیرمسافری از جمله تردد روزانه ۱۵۰۰ تریلر از مرزها، حضور پناهجویان افغانی، پاکستانی و بنگلادشی در مرزهای شمال غربی و حضور کارگران فصلی برای برداشت محصولات باغی و چغندرقند را از جمله عواملی دانست که استان را در بحث شیوع ویروس کووید۱۹ تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شهریاری با اشاره به اتمام بیمارستان‌های شاهین‌دژ، پیرانشهر، نقده و اشنویه تا دو ماه آینده، خواستار تجهیز آنها شد.

وی گفت: هفت شهر استان سی‌.تی اسکن ندارند که به هر حال برای انجام این مورد مردم مجبورند به شهرهای اطراف مراجعه کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: با تمام کمبودها از تلاش کادر درمان در این موج سنگین قدردانی می کنیم و علی رغم افزایش قابل توجه بستری‌ها نسبت به موج‌های قبلی فوتی کمتری داشتیم و متاسفانه توجه کمتری به استان ما شد و فقط کادر درمان هزینه این مقاومت را پرداخت کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.