تقویت و تحکیم همکاری دو کشور در عرصه های اقتصادی و سیاسی

0 0

گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نشست کارگروه اسناد پایه مجمع مجالس آسیایی (APA)، با هیئت پارلمانی پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

جلیل رحیمی جهان آبادی، رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در APA، نقش همسایگان در سیاست خارجی ج.ا.ایران را مهم خواند و افزود: تقویت و تحکیم همکاری‌ها و مناسبات میان دو کشور در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی و … حائز اهمیت است.

رئیس گروه پارلمانی ج.ا.ایران در APA،  نقش تهران – اسلام آباد را در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه مهم دانست و خاطر نشان کرد: حضور و فعالیت گروه های تروریستی، صلح و ثبات در منطقه و سایر نقاط جهان را به مخاطره می اندازد.

وی در ادامه بر ضرورت افزایش همکاری‌های بین المللی و تشریک مساعی کشورها برای مقابله با هر گونه بحران در منطقه تاکید کرد.

سید علی ظفر، نماینده پارلمان پاکستان نیز در ادامه این دیدار با اشاره به تحولات منطقه، بر لزوم گسترش همکاری‌ها میان کشورهای همسایه تاکید کرد.

وی همچنین ضمن ابراز امیدواری در خصوص توسعه روابط اقتصادی میان ایران و پاکستان، بر تقویت تعاملات تجاری فیمابین تاکید کرد.

شایان ذکر است در این دیدار، غلامرضا نوری قزلجه و معصومه پاشایی بهرام از اعضای هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.