رتبه نخست ایران در غرب اقیانوس هند از نظر ناوگان دریایی و صید

0 0
رتبه نخست ایران در غرب اقیانوس هند از نظر ناوگان دریایی و صید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مراسم روز جهانی دریانوردی بعدازظهر امروز به همت سازمان بنادر دریانوردی در تهران برگزار شد. در این مراسم نبی اله خون میرزایی رئیس سازمان شیلات ایران اظهار داشت: در صید و صیادی جهان ما رتبه بیست و ششم دنیا را داریم. در اقیانوس هند دارای رتبه دوم و در غرب اقیانوس هند از نظر ناوگان و صید در رتبه نخست هستیم.

خون‌میرزائی گفت: ۱۴۰ هزار صیاد در عرصه تولید فعال داریم و تکالیف برنامه طبق آنچه بر دوش سازمان شیلات است به جا آورده‌ایم.

وی افزرود: تکلیف ما پارسال یک میلیون و ۳۷۳ هزار تن بود که که یک‌میلیون و ۲۶۰ هزار تن محقق شد.

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه در موضوع پرورش ماهی در قفس عقب مانده‌ایم، گفت: با بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس، پارسال به خودکفایی ۹۵ درصدی در تأمین تجهیزات رسیدیم.

وی اضافه کرد:‌ در حوزه صیادی عملکرد صددرصد داشتیم. ۶۶۰ هزار تن تکلیف بود که ۷۱۵ هزار تن تولید کردیم.

خون‌میرزایی اضافه کرد:‌در آبزی‌پروری به ۹۱ درصد تکلیف برنامه دست یافتیم.

رئیس سازمان شیلات افزود: در برنامه سال جاری ۱٫۵ میلیون تن تکلیف داریم که به بیش از اهداف تعیین‌شده امسال دست می‌یابیم. وی گفت: در برنامه دولت آقای رئیسی، تولید یک‌میلیون و ۳۷۳ هزار تن در سال ۱۴۰۴ به ۲٫۶ میلیون تن می‌رسد که عمدتاً در حوزه آبزی‌پروری است. رئیس سازمان شیلات تأکید کرد: توسعه فعالیت‌ها منطبق با رویکرد توسعه برنامه‌محور که عمدتاً آبزی‌پروری دریایی است، همچنین تمرکز در توسعه سواحل مکران از رویکردهای اصلی ما است.

انتهای پیام/ب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.