سناتور آمریکایی خواستار دریافت اسناد شهادت افشاگر فیس بوک شد

0 0
سناتور آمریکایی خواستار دریافت اسناد شهادت افشاگر فیس بوک شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، فرانسیس هاوگن از مدیران سابق فیس بوک در هفته های اخیر افشاگری های بی سابقه ای در مورد فیس بوک داشته و این شبکه اجتماعی را به آسیب زدن به جوانان، ایجاد تفرقه و تضعیف دموکراسی متهم کرده است.

در بیانیه کنت ول در این زمینه آمده است: این شهادت نگرانی های قابل توجهی را در مورد اینکه آیا فیس بوک عموم مردم، رگولاتورهای فدرال و اعضای این کمیته را گمراه کرده یا خیر، ایجاد می کند. کمیته مذکور به نظارت های خود ادامه می دهد و تلاش می کند تا قوانینی را برای حفاظت از حریم شخصی تصویب کند، امنیت داده ها را ارتقا دهد و اعمال قوانین فدرال را تقویت کند تا آسیب های دیجیتال کاهش یابد.

وی از فیس بوک خواسته است تا اطلاعات تحقیقات داخلی این شبکه اجتماعی در ارتباط با مباحث مطرح شده توسط هاوگن را ارائه دهد. از جمله این اطلاعات داخلی می توان به سیستم های رتبه بندی یا ترکیب ؛ آزمایش ها یا توصیه هایی برای تغییر این سیستم های رتبه بندی و تأثیر بسترهای فیس بوک بر کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال اشاره کرد.

اندی استون ، سخنگوی فیس بوک در پاسخ گفت: این شرکت هیچ گونه انگیزه تجاری و اخلاقی برای انجام هیچ کاری جز تلاش برای ارائه حداکثر تجربه مثبت در فیس بوک به بیشترین تعداد افراد ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.