مجوز همکاری نهضتی‌های پذیرفته نشده در آزمون به صورت حق التدریس صادر شد

0 0

علیرضا منادی سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره نحوه همکاری گروهی از آموزشیاران نهضت سواد آموزی که در آزمون اول مرداد ورودی به دانشگاه فرهنگیان پذیرفته نشدند، عنوان کرد: پیش از این در قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی آورده شده بود که معلمان نهضت سواد آموزی در صورت رد شدن در آزمون استخدامی اجازه همکاری با آموزش و پرورش را ندارند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه این مشکل را در مجلس حل کردیم، افزود: مقرر شد، نیروهای پذیرفته نشده در آزمون امکان ادامه همکاری به صورت حق التدریس را داشته باشند.

وی یادآور شد: با پیگیری‌های صورت گرفته، موافقت هیات دولت جلب شد و این آموزشیاران از فردا می‌توانند به صورت حق التدریس به کار قبلی خودشون ادامه بدهند.

منادی سفیدان یادآور شد: امیدوارم در آزمون‌هایی که در سال های آتی برگزار می‌شود، این نیروهای نهضتی زحمتکش نیز موفق و وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در پایان از هیات دولت و رئیس جمهور صمیمانه تشکر کرد و این خبر خوب را هدیه‌ای به نیروی نهضتی زحمتکش در ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ برشمرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.