منابع مالی شهرداری تهران پاسخگوی نوسازی ناوگان حمل و نقل نیست/بدهی ۸۰ هزار میلیادی شهرداری تهران

0 0

 محمدرضا رضائی کوچی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست روز سه شنبه ( ۲۰ مهر ماه) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:  در جلسه امروز کمیسیون عمران با حضور آقای زاکانی شهردار تهران، وضعیت پروژه های عمرانی پایتخت، ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، مترو و اتوبوس، بافت‌های فرسوده، گسل‌ها و فرونشست زمین مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: تهران نماد مدیریت شهری بوده و هر چقدر در این حوزه قوی تر عمل کنیم به همان نسبت نگاه سایر کشور‌ها به مدیریت شهری ایران بهتر خواهد بود.

وی اظهار کرد: با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل شهری تهران باید هر چه سریع‌تر نسبت به نوسازی آن‌ها اقدام شود اما منابع مالی شهرداری تهران پاسخ گوی این نوسازی نیست. در حال حاضر شهر تهران به ۷۰ هزار تاکسی نیاز داشته که شهرداری با کمک بانک‌ها برای تامین ۱۰ هزار تاکسی اقدام کرده است. همین وضعیت را در واگن‌های مترو و اتوبوس‌های شهری شاهد هستیم. بی تردید نوسازی ناوگان حمل و نقلی نیاز به اراده دولت برای کمک مالی و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت پروژهای عمرانی شهر تهران،  اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری تهران حدود ۸۰  هزار میلیارد تومان بدهکار بوده و شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد؛ از طرفی وضعیت فرونشست زمین و لزوم مقاوم سازی ساختمان‌هایی که روی گسل‌های تهران ساخته شده است، از جمله موضوعات دیگری بود که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: با توجه به تخصصی بودن بسیاری از موضوعات مطرح شده در جلسه امروز مقرر شد، معاونان شهرداری در کمیته‌های تخصیص کمیسیون عمران موضوعات را مورد بررسی قرار دهند. از طرفی با توجه به اینکه در آستانه تدوین قانون برنامه هفتم توسعه و بودجه ۱۴۰۰ قرار داریم، پس از بررسی موضوعات در کمیته‌های تخصصی، جلسه مشترکی با حضور اعضای کمیسیون عمران، شهردار تهران، معاونان شهرداری و برخی از اعضای شورای شهر تهران برگزار خواهیم کرد تا برای حل ابر مشکلات پایتخت که بر سایر نقاط کشور هم تاثیر گذار است، گامی برداشته شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.