پایان ریل گذاری راه آهن همدان ـ سنندج/ وعده معاون وزیر برای افتتاح این پروژه

0 0
پایان ریل گذاری راه آهن همدان ـ سنندج/ وعده معاون وزیر برای  افتتاح این پروژه

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، خیرالله خادمی پیش از ظهر امروز در مراسم اتمام ریل گذاری راه آهن همدان سنندج اظهار کرد:راه آهن همدان به سنندج کار سختی بود که به همت و اراده مسئولین استانی انجام شده است.

وی افزود: اتمام این راه آهن کار خیر و زیر بنایی مهمی در استان کردستان بود که توسط نظام انجام شده و در آینده نزدیک نیز به بهر ه‌برداری می‌رسد.

خادمی با بیان اینکه در گذشته تا ۱۶۰ کیلومتر در سال ریل‌گذاری انجام می‌شد افزود: ولی اکنون و طی ۶ ماه گذشته ۸۰ کیلومتر برای آن ریل‌گذاری شده است.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه تکمیل سایر ایستگاه راه‌آهن همدان ـ سنندج یکی از اولویت‌های کاری است، افزود: طی دوسال بیش از ۱۵۰ کیلومتر ریل گذاری برای این راه آهن انجام شده است.

پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه راه آهن همدان ـ سنندج

وی اظهار داشت: پروژه راه آهن همدان ـ سنندج از پیشرفت  ۹۵ درصدی برخودار است.

خادمی در پایان بیان کرد: اگر پیگیری‌های استاندار کردستان نبود اتمام ریل گذاری تا دوسال دیگر نیز طول می‌ کشید.

گفتنی است؛ طول خط آهن تهران، همدان – سنندج ۴۲۰ کیلومتر است که مسیر تهران تا همدان به طول ۲۷۰ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است و از ۱۵۱ کیلومتر طول خط ریلی همدان – سنندج نیز ۶۴ کیلومتر از آن در حوزه استان همدان واقع شده و از شهر بهار و لالجین عبور و به استان کردستان منتهی می شود.

تاکنون برای این پروژه یک‌هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه شده، شامل سه قطعه، ۲۷ کیلدمتر خط ایستگاهی و هفت ایستگاه دارد که مهمترین آن ابستگاه سنندج است.

از جمله مزایای بهره برداری از این خط ریلی می‌توان به کاهش تصادفات جاده‌ای، تسهیل سفر، توسعه صنعت گردشگری، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، اشتغالزایی و کاهش مصرف سوخت اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.