انقلاب یمن ، طالبان افغانستان و آمریکا

11 103

هفت سال است که آمریکا و متحدان عرب و صهیونیست آن  دست به محاصره وحشتناک یمن زده اند و از ورود مواد غذائی ، دارو و سایر مواد اولیه مورد نیاز زندگی مردم یمن جلوگیری می کنند و آمریکا به هیچ وجه حاضر به همکاری برای کمک به مردم یمن نشده است. ولی با بازسپاری افغانستان بدست طالبان که با چراغ سبز رکن دوم ارتش پاکستان صورت گرفت آمریکا اعلام کرد برای اهداف بشر دوستانه آماده همکاری با طالبان است.

بگزارش خبرگزاری ها ،وزارت خزانه داری آمریکا به دولت این کشور، سازمان‌های غیرانتفاعی و سازمان‌های بین‌المللی بخصوص از جمله سازمان ملل مجوز داد تا با طالبان و شبکه حقانی در راستای تراکنش‌هایی که برای فعالیت‌های بشردوستانه ضروری است اقدام کنند.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین مجوز دیگری صادر کرد که بر اساس آن برخی تراکنش‌ها درباره صادرات و بازصادرات غذا، دارو و تجهیزات پزشکی به افغانستان مجاز اعلام شده است.

«آندریا گاکی» مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (افک) در بیانیه‌ای اعلام کرد: «وزارت خزانه‌داری به تسهیل جریان کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان و دیگر فعالیت‌هایی که در حمایت از نیازهای اولیه انسانی بوده، پایبند است.»

این مقام وزارت خزانه داری اضافه کرد: «آمریکا به همکاری با موسسات مالی و سازمان‌های بین‌المللی ادامه خواهد داد تا ورود محصولات کشاورزی، دارو و دیگر موارد به افغانستان تسهیل یابد و همزمان نیز تحریم‌های اعمال شده علیه طالبان و شبکه حقانی حفظ خواهد شد».

برخی از ناظران سیاسی با توجه به نقش آمریکا،انگلیس،عربستان و پاکستان در آفرینش طالبان می گویند هنوز خاطره نمایش فرار ارتش آمریکا از افغانستان در اذهان مردم جهان باقی است. آمریکا آن نمایشنامه را برای اثبات اینکه  طالبان دست نشانده واشنگتن بمنظور ایفای نقش های جدید نیست بازی کرد و حالا دم خروس از زیر قبای عمو سام بیرون زده و عمو سام تحت عنوان کمک های بشر دوستانه در صدد است تا به شرایط جدید در افغانستان یاری برساند. نظر شما چیست؟

البته اگر بی نظیر بوتو که بوسیله تروریست ها ترور شد زنده بود او هم بعنوان یک  ناظر سیاسی همین  عقیده  را داشت.

11 نظرات
 1. امیر علی می گوید

  طالبان جدید غیر از طالبان قدیم است و در صدد است در افغانستان جامعه مدنی بوجود آورد

 2. عباس می گوید

  من با این نظر موافق نیستم این نظر خیلی خوشبینانه است

 3. سهیلا می گوید

  من با نظر امیر علی موافقم

 4. سیاوش می گوید

  اصولا گروه های تکفیری به آسانی تغییر مرام نمی دهند

 5. کریم می گوید

  من با نظر عباس موافقم، خیلی خوشبینانه است اگر تصور کنیم طالبان امروز کاملا چیزی متفاوت از طالبان دیروز است

 6. حمید می گوید

  نباید خیلی به تئوری توطئه معتقد بود حق با امیر علی است

 7. عباس می گوید

  گفته می شود همین دیروز طالبان شیعیان هزاره را مجبور به ترک خانه هایشان و کوچ دسته جمعی کرده است

 8. جمشید می گوید

  من با نظر عباس موافقم

 9. سیامک می گوید

  خب طالبان و داعش بچه هاش هستند باید حمایتشون کنه

 10. سهیلا می گوید

  جه بچه ای وقتی رهبرشون را میکشه

 11. سیامک می گوید

  اصلا کسی جنازه رهبر طالبان را که کشتند دید ؟؟؟!!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.