چه کسانی نمازگزاران بی گناه را می کشند؟

0 201

مردم بی خبر از همه جا روی به درگاه خدا آورده بودند و نماز می خواندند که ناگهان هدف بمب گذاری تروریست ها قرار  گرفتند.

بگزارش خبرگزارها تروریست ها در مساجد شیعیان افغانستان با  بمب به  نمازگذاران حمله کرده اند وتاکنون دها نفر را بشهادت رسانیده اند در تازه ترین انفجارها،شاهدان عینی می‌گویند که ۳ انفجار در نزدیکی مسجد «امام‌بارگاه فاطمیه» در ناحیه اول شهر قندهار رخ داده که انفجار اول در ورودی مسجد و انفجار دومی در داخل آن به وقوع پیوسته است.

 

اما شبکه «الجزیره» به نقل از یک منبع امنیتی افغانستانی گزارش داد که در پی انفجار در نماز جمعه مسجد شیعیان قندهار بیش از صد نفر نفر شهید و مجروح شده‌اند.

از سوی دیگر یک مقام وزارت بهداشت افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفت تنها ۱۱۴ شهید و مجروح این حادثه به یک بیمارستان منتقل شده است.

وی افزود: بیمارستان مملو از زخمیان این حادثه بوده و نیازی فوری به خون در این مرکز درمانی داریم.

یک شاهد عینی نیز درباره جزئیات این حادثه گفته است که ۳ انفجار امروز در مراسم نماز جمعه نمازگراران این حادثه را هدف قرار داده است.

 

 

سفارت ایران در کابل ضمن محکوم کردن حمله انتحاری به مسجدی در قندهار از طالبان درخواست که عاملان این حادثه را شناسایی و به سزای اعمال خود برساند. در حالیکه دولت طالبان خود در زمینه اقدامات تروریستی سابقه خوبی ندارد.

همچنین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای حمله تروریستی «کوردلان تکفیری» به مسجد فاطمیه قندهار را به شدت محکوم کرد و نسبت به توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار داد.

هفته گذشته نیز وقوع انفجار شدید در مراسم نماز جمعه در مسجد شیعیان در ولایت قندوز افغانستان ۴۶ شهید و بیش از ۱۴۳زخمی برجای گذاشت.

 

 

 

بعقیده ناظران سیاسی کشتار مسلمانان نمازگزار کار هیچ مسلمانی نمی تواند باشد و ذی نفع اصلی در این اقدامات تروریستی دولت آمریکاست که با کمک رکن دوم ارتش پاکستان، گروههای تروریستی را در افغانستان  مدیریت می کند و نظر به اتحاد و وفاقی که بین شیعیان و اهل جماعت در افغانستان وجود دارد می خواهد بوسیله تروریست های وهابی این اتحاد و همدلی را برهم بزند.

 

یک شهروند افغانستانی که از اهل جماعت است گفت: طالبان که مادر تمام گروههای تروریستی نظیر القاعده ،داعش و…….. بشمار می آید باید مسئولیت خود را در دفاع از جان نماز گزاران شیعه بشناسد و برای آنکه ثابت کند شایستگی حکومت بر مردم افغانستان را دارد جلوی اقدامات تروریستی را بگیرد تا متهم به  همکاری با تروریست ها نشود. او گفت ما امیدواریم  طالبان  امروز با طالبان دیروز تفاوت کرده باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.