پایان چشم انتظاری جامعه معلمان؛ لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان در اولویت بررسی بهارستان

0 9

به گزارش خبرگزاری خانه ملتسرویس صحن: شصت و یکمین نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز(یکشنبه، ۲۵ مهرماه) به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس رأس ساعت ۹ و ۲۳ دقیقه و با حضور ۲۵۲ نفر از نمایندگان برگزار و دستور کار این نشست از سوی حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

قالیباف در تشریح نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: نشست امروز در ساعت ۷ و ۵۰ دقیقه به صورت غیرعلنی و با حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در ارتباط با مسائل منطقه‌ای و حوزه سیاست خارجی آغاز شد.

 

قالیباف در نطق پیش از دستور: مجلس یازدهم برای محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه ای نداشته است

رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه مجلس یازدهم برای محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه ای نداشته است، تاکید کرد: محرمانه بودن اموال مسئولان تصمیم مجلس هشتم است نه مجلس یازدهم.

دکتر محمدباقر قالیباف چهره صحن

 

سیدنظام‌الدین موسوی: جمهوری اسلامی ایران به دنبال بهترین راهبرد و روش برای ورود به مذاکرات هسته ای است

در همین رابطه، سخنگوی هیات رئیسه مجلس در حاشیه صحن علنی در جمع خبرنگاران حاضر شد و در تشریح نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تحولات منطقه به ویژه مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال کشور آذربایجان و سیاست های مذاکراتی ایران در خصوص برنامه هسته ای محور جلسه غیرعلنی امروز نمایندگان با وزیر امور خارجه بود.

 

سلیمی: اعضای دولت قبل اتاق عملیاتی جهت تخریب مجلس و دولت تشکیل داده‌اند

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در تذکری با بیان اینکه اعضای دولت قبل اتاق عملیاتی جهت تخریب مجلس و دولت تشکیل داده‌اند، تأکید کرد که آنها باید به افکار عمومی توجه کنند چرا که مردم از آگاهی‌ لازم برخوردار بوده و اسیر این فضاسازی‌ها نمی‌شوند.

 

لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریای خزر تصویب شد

نمایندگان مردم در مجلس با لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریای خزر با ۱۹۳رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در صحن با کلیات و جزئیات این لایحه موافقت کردند.

در جریان بررسی کلیات این لایحه، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس نظرات فراکسیون و کمیسیون متبوع خود را مطرح کردند.

همچنین محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر و علیرضا سلیمی نماینده محلات در مخالفت با کلیات این لایحه و مهرداد گودرزوند چگینی  نماینده رودبار و محمدرضا احمدی نماینده رشت نیز در موافقات با کلیات این لایحه نظرات خود را بیان کردند.

 

موافقت مجلس با بررسی اولویت دار لایحه رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی

در نشست امروز همچنین، درخواست بررسی اولویت دار لایحه رتبه‌بندی معلمان با ۱۶۸ رأی موافق، ۶۴ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر در جلسه موافقت شد.

نظام رتبه بندی معلمان

احمد امیرآبادی فراهانی نیز در جریان این موضوع به عنوان نماینده درخواست‌کنندگان تغییر اولویت لایحه مذکور، دلایل خود را مطرح کرد که به دنبال آن  الیاس نادران نماینده تهران در مخالفت با تقاضای بررسی اولویت دار لایحه رتبه بندی معلمان و رحمت اله نوروزی نماینده علی آباد کتول در موافقت با این تقاضا، دلایل خود را مطرح کردند.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از رأی‌گیری در خصوص تغییر اولویت این لایحه اظهار داشت: ان‌شاء الله این لایحه این هفته در دستور قرار گیرد.

 

شریعتی نیاسر: ما با موضوع رتبه‌بندی معلمان مخالف نیستیم/ لایحه رتبه‌بندی باید به صورت کارشناسی بررسی شود

مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری آیین‌نامه‌ای گفت: لایحه رتبه‌بندی باید به صورت کارشناسی بررسی شده و به نمایندگان توهین نشود.

معاون پارلمانی وزارتخانه‌ها در جلسات مجلس حاضر و مطالبات نمایندگان را پیگیری کنند

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس گفت: معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها باید در نشست‌های صحن علنی حاضر شوند تا از مطالبات نمایندگان آگاه و آن را پیگیری کنند.

 

به گزارش خانه ملت، در ادامه این نشست علی کریمی فیروزجائی عضو هیأت رئیسه مجلس اسامی ناطقان میان دستور مجلس را قرائت کرد و آنها به ارائه نطق های ۷ و ۵ دقیقه ای خود پرداختند.

ناطقان میان دستور

شادمهر: دولت سیزدهم به دنبال راهکارهایی برای برون رفت از بحران باشد

فرشادان: صنعت، نامی بیگانه در کردستان است/ کردستان قربانی توسعه نامتوازن شده است

ایزدخواه: ضرورت پوست اندازی و خانه تکانی در قواره سیاسی کشور در گام دوم انقلاب

آرامی: ضرورتی برای ساخت بندر جدید در سواحل جنوبی کشور وجود ندارد

نادران: نگاه جزیره‌ای و بخشی سبب آسیب دیدن حوزه تولید خواهد شد

 

دولت در جهت برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای گام بردارد

در نشست امروز، ۱۶۰ نفر از نمایندگان مجلس با امضای بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور خواستار برنامه ریزی دولت فعال شدن دیپلماسی اقتصادی برای استفاده حداکثری از عضویت جمهوری اسلامی ایران در پیمان شانگهای شدند.

 

تقدیر و تشکر نمایندگان از دیوان محاسبات جهت ارائه گزارش تفریغ بودجه ۹۹ زودتر از موعد مقرر

همچنین ۲۷۸ نفر از نمایندگان مردم در خانه ملت طی بیانیه ای از ارائه زودتر از موعد مقرر گزارش تفریغ بودجه سال ۹۹ از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کردند.

 

۱۱ طرح و لایحه در صحن مجلس اعلام وصول شد

محمد رشیدی عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه این نشست، ۱۱ طرح و لایحه را اعلام وصول و قرائت کرد.

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

روح اله متفکرآزاد عضو هیأت رئیسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد که متن آن را می توانید اینجا بخوانید.

 

در ادامه این نشست، نمایندگان به قرائت تذکرات شفاهی خود پرداختند که به شرح زیر است.

تذکرات شفاهی 25 مهر

ورناصری: ۶ هزار خانه و ۱۴۹ مدرسه در زلزله اندیکا آسیب دیده و تخریب شده‌اند

الهیان: دولت درباره شتابزدگی واکسیناسیون دانش‌آموزان پاسخ دهد

میرمحمدی میبدی: رئیس جمهور نسبت به بهبود معیشت مردم اقدام کند

مرادی: رئیس جمهور مصوبه انتزاع چند روستا از هرمزگان و الحاق آنها به استان فارس را از دستور کار دولت خارج کند

خاتمی: ضرورت حل مشکل حق آبه، آب شرب و کشاورزی گلپایگان و خوانسار

خدابخشی: وزیر صمت نسبت به تکمیل پروژه های نیمه تمام لرستان اقدام کند

به گزارش خانه ملت در پایان، علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت ۱۲  به صدا درآورد و نشست بعدی را سه شنبه ۲۷ مهرماه اعلام کرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.