کره‌ای‌ها خودشان را به طناب پوسیده آمریکا آویزان کردند/ صبر و تحمل ایران نامحدود نیست

0 4

ابراهیم عزیزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ادعاهای اخیر جنوبی مبنی بر تلاش برای آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در این کشور گفت: این اقدام کره جنوبی دور از شان این کشور و رویه های دیپلماتیک است. یکی از اشکالات بزرگ کره جنوبی عدم استقلال سیاسی این کشور بوده و متاسفانه زمان زیادی است که سیاست خارجی وابسته به آمریکا دارند.این موضوع بدرین اقدامی است یک دولت می تواند در مسیر منافع ملتش دنبال کند؛وابستگی به اذن دیگران برای کشور هایی مانند کره پذیرفتنی نیست و به دور از شان مردم این کشور است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: وابستگی به سیاست های نظام سلطه هم وقتی وارد این داستان شود معجونی درست می کند که محصول آن بد رفتاری با کشورهایی که سال ها در مسائل مختلف اقتصادی ارتباطات خوبی با یکدیگر داشتند.

وی ابراز کرد: جمهوری اسلامی اعتقاد دارد که کره جنوبی باید از این سیاست وابسته گرایی فاصله بگیرد و مستقل باشد؛بر مبنای رویکرد مستقلانه در مسائل سیاسی،اقتصادی و بین المللی تصمیم بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی عنوان کرد: جمهوری اسلامی اینگونه اقدامات را دور از شان کره جنوبی می بیند و برای این کشور متاسفیم که در مسائل سیاسی و ارتباطات بین المللی به کشوری مانند آمریکا وابسته بوده که امروز رو به اضمحلال است و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند لذا کره ای ها خودشان را به طناب پوسیده آمریکا آویزان کردند.

وی افزود: جمهوری اسلامی در واکنش به اینگونه رفتارها و اقدامات خارج از عرف کره جنوبی اقدام ممنوعیت ورود کالاهای کره ای کرده و اجازه حضور دو شرکت معروف این کشور را در بازار چند میلیارد دلاری داخلی را نخواهد داد.

عزیزی عنوان کرد: به دولت کره جنوبی توصیه می کنیم سیاست وابستگی در تصمیم گیری پرهیز کنند و بدانند جمهوری اسلامی اسلامی در بخش های مختلف دست برتر را دارد.

وی گفت: از آنجا که ایران با نگاه تامل و تانی با مسائل برخورد می کند کره ای ها لازم است بدانند صبر و تحمل جمهوری اسلامی اندازه ای دارد لذا کره جنوبی ضمن عذرخواهی،خسارت های وارده به ایران را جبران و از ادامه دادن سیاست های وابسته گرایانه پرهیز کنند./

پایان پیام

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.