طراحی ماژول‌های تعیین عمق بیهوشی در حین عمل جراحی برای نخستین بار در ایران

0 6
طراحی ماژول‌های تعیین عمق بیهوشی  در حین عمل جراحی برای نخستین بار در ایران

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس،از جمله مزایای این طرح، امکان مانیتورینگ بدون وقفه و پیوسته بیمار از منزل در وضعیت اورژانس آمبولانسی تا داخل بخش و انتقال بین بخش‌های مختلف بیمارستان و اتاق عمل است. در این پروژه؛ خطرات ناشی از عدم مراقبت در هنگام جابجایی بیمار به‌طور کامل از بین می‌رود.

این طرح توسط شرکت پویندگان راه سعادت در پروژه طراحی و ساخت مانیتورعلائم حیاتی البرز B9 ماژولار با ماژول های BFA و NIBP سعادت با قابلیت PSG از ماژول اندازه گیری فشار خون غیر تهاجمی که برای نخستین‌بار در ایران مطابق الزامات اتحادیه اروپا طراحی شده است، استفاده می شود. بدین ترتیب نیاز به ماژول خارجی که قبلا از کمپانی CAS آمریکا تهیه می‌شد، از بین رفت.

از طرفی ماژول تعیین عمق بیهوشی که برای نخستین بار در ایران طراحی شده است نیز در این طرح مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین ترتیب این امکان برای متخصصان بیهوشی فراهم می‌شود تا بطور پیوسته از میزان عمق بیهوشی بیمار آگاه شوند. با استفاده از این ماژول در هنگام عمل جراحی به‌طور قابل ملاحظه‌ای از عوارض ناشی از تجویز کم یا زیاد داروی بیهوشی کاسته خواهد شد.

بازار داخلی این محصول

این محصول به دلیل قیمت مناسبی که دارد بازار داغ و پر سودی به همراه آورده و نیاز به واردات آن را کاهش داده است. همچنین این محصول با تجمیع شاخص عمق بیهوشی و سایر پارامترهای حیاتی از قبیل پالس اکسیمتری و تنفس و ECG و فشار خون و غیره در یک دستگاه، قابلیت اجرای تحلیل‌های پلی سومونو گرافی را فراهم کرده است به همین دلیل خریداران زیادی دارد.

بازار هدف این محصول همه مراکز درمانی داخل و خارج کشور دولتی و خصوصی هستند. قیمت مناسب در کنار کیفیت مطابق الزامات اتحادیه اروپا در مقایسه با محصولات مشابه خارجی مزیت رقابتی خوبی برای این محصول ایران‌ساخت ایجاد کرده است.

مانیتور ماژولار، ماژول NIBP و ماژول BFA به‌طور صد در صد در داخل کشور طراحی و ساخته شده است و هر کدام از مدل‌های آن چون  البرز B9 Modular  ۲۷۰ دستگاه، ماژول SNIBP   ۴۷۰۰ مورد و ماژول BFA   ۱۵۰۰ تاکنون فروش داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.