احیای داعش نقطه امید آمریکا در افغانستان‌

0 0
احیای داعش نقطه امید آمریکا در افغانستان‌

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در مراسم اجتماع اساتید، طلاب و روحانیون برای اعلام انزجار از جنایات تروریستی و کشتار بی‌رحمانه شیعیان مظلوم افغانستان و دفاع از ملت مظلوم این کشور با بیان اینکه آمریکا که پس از طولانی‌ترین حضور نظامی‌اش در جهان، بعد از بیست سال مجبور به خروج از این کشور شده است، اظهار داشت: آمریکا تلاش دارد تا از داعش به‌عنوان یک اهرم فشار در پیشبرد اهداف خود استفاده کند و خواسته‌های خود را بر مردم افغانستان تحمیل کند.

امام جمعه تبریز با اشاره به روزهای خونین نمازگزاران بی‌گناه شیعه در افغانستان افزود: این اقدام انتحاری توسط یکی از تروریست‌های چینی وابسته به فرقه داعش انجام شد که در پی آن بیش از صدها نفر شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند.

وی با بیان اینکه هدف دیگر استکبار ایجاد و تقویت اختلافات و درگیری‌های مذهبی مانند جنگ شیعه و سنی است، تصریح کرد: بهترین حالت برای آمریکای شکست‌خورده تداوم ناامنی در این کشور بلا دیده است.

 آل‌هاشم گفت: احیای داعش توسط آمریکا با هدف درگیر کردن بازیگران دیگر همچون ایران، روسیه و چین در بحران احتمالی جنگ داخلی در افغانستان، صورت می‌گیرد تا توان کشورهای حریف و رقیب خود را کاهش دهد.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که تنها گروهی که هم برای طالبان و هم برای سایر بازیگران همچون ایران به‌صورت تهدید می‌تواند وجود داشته باشد و در عین‌حال می‌تواند سیاست‌های این کشور شکست‌خورده در افغانستان را پیش ببرد، داعش است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه آمریکا تمام توان خود را بر احیا و حمایت از داعش قرار داده است، بیان داشت: رژیم آمریکا از یک‌سو با ایجاد ناامنی گسترده در افغانستان در جهت راهبرد مشغول‌سازی و از سوی دیگر با توجه به ناامنی به‌وجود آمده و خطر داعش، زمینه اقدامات نظامی محدود و مداخله در امور این کشور را دنبال می‌کند.

آل‌هاشم با تاکید بر اینکه این تهدید باید در نطفه خفه شود، ادامه داد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران عدم حضور بازیگران فرامنطقه‌ای در افغانستان و جلوگیری از تکرار چنین فجایع است؛ زیرا هم حضور بازیگران خارجی و هم رشد نیروهای نیابتی آن‌ها، هر دو زمینه‌ساز ناامنی و بروز مشکلات تروریستی در منطقه هستند.

در این اجتماع اساتید، طلاب و روحانیون با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و قرائت قطعنامه‌ای جنایات گروهک‌های تروریستی و کشتار بی‌رحمانه شیعیان مظلوم افغانستان را محکوم کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.