رویکرد و نگاه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سیاسی و متناقض است

0 0

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات متناقض مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی و کشورمان، گفت: متاسفانه رویکرد و نگاه رافائل گروسی سیاسی است و بر این اساس شاهد رفتار دوگانه هستیم.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قدرت های بزرگ بر مجامع بین المللی اشراف دارند لذا با اعمال قدرت و فشار سیاسی، این مجموعه را وادار به اتخاذ موضع گیری‌های خلاف واقع یا سکوت در برابر برخی اقدامات غیرقانونی می کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران که مفاد پادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را رعایت می کند همواره تحت سوال قرار دارد اما رژیم صهیونیستی که به هیچ قاعده بین المللی احترام نمی گذارد، آزادانه فعالیت هسته ای غیرصلح آمیز دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بدون شک اگر قرار دارد همه کشورها و فعالان حوزه هسته ای تحت نظارت باشند، رژیم صهیونیستی نیز باید مطابق قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رفتار کند.

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد سکوت مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخصوص برنامه هسته ای رژیم اسرائیل قابل قبول نیست و باید از رفتارهای دوگانه پرهیز کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.