مجلس از گسترش ارتباطات در زمینه های مختلف با الجزایر استقبال می کند

0 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالمنعم احریز، سفیر الجزایر در تهران با حسن نوروزی  رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری ‌‌‌اسلامی ایران – الجزایر دیدار و گفت‌وگو کرد.

نوروزی در این دیدار به اشتراکات انقلابی و عمق روابط تاریخی، فرهنگی و سیاسی دو کشور اشاره کرد و گفت: سابقه دیرینه و پیشینه مراودات ایران و الجزایر فرصت را برای تقویت روابط در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی فراهم کرده است. 

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری ‌‌‌اسلامی ایران و الجزایر تصریح کرد: الجزایر به عنوان یک کشور مطرح عربی، با دارا بودن سوابق تاریخی و انقلابی جایگاه ویژه ای در میان کشورهای اسلامی دارد. 

وی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی از گسترش ارتباطات در زمینه های مختلف با الجزایر استقبال می کند.

نوروزی در ادامه این گفت‌وگو تأکید کرد: همواره روابطی مثبت و رو به رشد میان جمهوری اسلامی ایران و الجزایر برقرار بوده و مجالس دو کشور می توانند به تسهیل مراودات فیمابین کمک نمایند. 

وی افزود: تشکیل گروه دوستی پارلمانی در مجلس الجزایر  و  تبادل هیأتهای  پارلمانی نقش موثری در تعمیق مناسبات دو کشور دارد. 

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری ‌‌‌اسلامی ایران – الجزایر  در ادامه، مراودات پارلمانی را بخش مهمی از مناسبات دوستانه دو کشور خواند و تصریح کرد:  امیدوارم با تقویت همکاری ها  در سطح گروه های دوستی پارلمانی، شاهد ارتقا سطح تعاملات در حوزه های سیاسی و اقتصادی باشیم.

عبدالمنعم احریز سفیر الجزایر در تهران نیز در این دیدار اظهار داشت: الجزایر  همواره خواهان تحکیم و تقویت روابط خود با جمهوری اسلامی ایران است و بر تداوم همکاریهای فیمابین تأکید دارد.

سفیر الجزایر با اشاره به برگزاری نازه انتخابات در کشورش، از تشکیل گروه پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران در مجلس الجزایر  استقبال کرد و افزود: ارتباطات پارلمانی و تشکیل گروههای دوستی در مجالس دو کشور به تحکیم و تقویت مراودات فیمابین کمک بسزایی می کند.

عبدالمنعم احریز در پایان با تاکید بر علاقمندی کشورش برای توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت الجزایر از هر اقدامی برای گسترش روابط نزدیک با تهران حمایت و استقبال می کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.