کاهش ۲۸ درصدی مبتلایان به کرونا در ایلام

0 10
کاهش 28 درصدی مبتلایان به کرونا در ایلام

الیاس فتاحی معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام، اظهارکرد: روند کاهشی خوبی در میزان مبتلایان ۲۸ درصد و میزان بستری‌ها ۴ درصد در استان نسبت به هفته گذشته شکل گرفته‌، که می‌طلبد به منظور پیشگیری از ورود به پیک جدید، این همکاری و همراهی در رعایت پروتکل‌ها، زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و دوری از تجمعات تداوم یابد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰۳ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که درمان و مراقبت از این بیماران در حال انجام است، ابراز داشت: میزان مبتلایان به کرونا روزانه ۱۰۰ نفر و بستری‌ها نیز به ۳۰ نفر در روز رسیده است که این میزان با افزایش پوشش واکسیناسینون کاهش می‌یابد‌.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با تاکید بر توسعه واکسیناسیون دانش آموزان، عملکرد برخی شهرستان‌ها را نیازمند بازنگری دانست و گفت: فرمانداران، مدیران آموزش و پرورش و مسوولین شبکه بهداشت شهرستان‌ها نسبت به بهبود وضعیت شهرستان‌ها، افزایش میزان واکسیناسیون و ایمنی جامعه اقدام کنند.

فتاحی با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: نباید فضای علمی کشور بیش از این تعطیل و دچار خساراتی شود، باید تلاش کرد طبق برنامه تعیین شده و براساس مصوبات ستاد کرونا کشوری و استانی بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها رونق بیشتری بگیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در ادامه با تاکید بر تداوم طرح شهید سلیمانی در تمامی شهرستان های استان گفت: این طرح ( غربالگری محله به محله کرونا ) با همکاری سپاه و دهیاران در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است؛ هم اکنون شهرستان‌های چرداول و دره‌شهر، ایوان، ایلام و آبدانان در وضعیت نارنجی و دهلران، مهران، ملکشاهی، چوار، بدره، سیروان و هلیلان در وضعیت زرد قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.