محمود عباس: بایدن به وعده‌های خود در حمایت از فلسطین عمل نکرد

0 11
محمود عباس: بایدن به وعده‌های خود در حمایت از فلسطین عمل نکرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه چهارشنبه گفت که اقدامات مستمر اسرائیل راه‌حل دو دولتی را  به‌ طور فوری و خطرناک تضعیف می‌کند.

به گزارش القدس  العربی، عباس این سخنان را در دیدار با «لیندا تامس گرینفیلد» سفیر ایالات متحده در سازمان ملل بیان داشت و او را در جریان تازه‌ترین تحولات در سرزمین‌های فلسطینی و تجاوزهای مستمر رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین  قرار داد.

رئیس تشکیلات خودگردان گفت: ادامه شهرک‌سازی‌های اسرائیل، کشتار ملت فلسطین، مصادره زمین‌های آنها، تخریب خانه‌هایشان، آواره کردن ساکنان فلسطینی از خانه‌هایشان در محله‌های قدس و تلاش برای تغییر وضعیت موجود در مسجد الاقصی، راه حل دو دولتی را که دولت آمریکا حمایت کامل خود را از آن اعلام کرده است، به شکل خطرناک و سریعی از بین می‌برد.

عباس با رد اقدام رژیم صهیونیستی در تروریستی خواندن شش سازمان مدنی فلسطینی گفت: ما به هیچ وجه این اقدامات رژیم صهیونیستی و همچنین ادامه آزار اسرا و توقیف پیکرهای شهدا را نمی‌پذیریم.

رئیس تشکیلات خودگردان در عین حال گفت که دستش را برای صلح با رژیم صهیونیستی دراز کرده و از برگزاری کنفرانس بین المللی تحت نظارت کمیته چهارجانبه صلح بین المللی حمایت می‌کند.
عباس گفت: در صورت اصرار مقامات اشغالگر اسرائیل بر انکار قراردادهای امضا شده و دور شدن از مسیر صلح، ما گزینه‌هایی داریم و اقداماتی را انجام خواهیم داد که حقوق و منافع ملی مردم خود را حفظ کند.

عباس همچنین گفت که فلسطینی‌ها منتظر هستند آمریکا به تعهد خود در حمایت از راه‌حل دو دولتی، رد شهرک‌سازی‌ها، حفظ وضعیت موجود در مسجد الاقصی، جلوگیری از اخراج فلسطینی‌ها از  بیت المقدس و توقف جانبداری‌ها از رژیم صهیونیستی عمل کند تا امیدها برای پایان اشغالگری بازگردد و حق فلسطینیان در تعیین سرنوشت و دستیابی به آزادی و استقلال به رسمیت شناخته شود.

رئیس تشکیلات خودگردان همچنین بر اهتمام رام الله به برگزاری انتخابات فلسطین و تشکیل دولت وحدت ملی که همه طرف ها در آن به قوانین بین المللی پایبند باشند تاکید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.