بهزیستی پای کار اردوهای جهادی آمد؛ از پشتکوه فریدونشهر تا سمیرم

0 4
بهزیستی پای کار اردوهای جهادی آمد؛ از پشتکوه فریدونشهر تا سمیرم

ولی‌اله نصراصفهانی مدیرکل بهزیستی استان اصفهان در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در سمیرم اظهار داشت: بهزیستی استان اصفهان  با توجه به منویات مقام معظم رهبری که فرمودند: «ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم»؛ اردوهای جهادی اجتماعی را از دی ماه سال گذشته با هدف ساماندهی و کاهش آسیب های اجتماعی و رفع فقر در سکونت‌گاه‌های غیررسمی در شهر اصفهان کلید زد.

وی افزود:  این طرح در بهمن ماه سال گذشته در محلات  شهرستان فلاورجان برگزار شد و در مهرماه امسال تیم اردوی جهادی بهزیستی استان، اردوی خود را در روستاهای صعب‌العبور پشت کوه فریدونشهر برگزار  و امروز چهارمین اردوی جهادی در شهرستان سمیرم در حال برگزاری است.

نصراصفهانی خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی بهزیستی استان با نگرش نو، به دنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی، ایجاد اشتغال، افزایش سطح توانمندسازی و برطرف کردن نیازهای حداقلی معیشتی جامعه هدف می باشد.

مدیر کل بهزیستی اصفهان تصریح کرد: اجرای دقیق و مؤثر اردوهای جهادی اجتماعی که بهزیستی در پیش گرفته است، مشارکت همه مسؤولان در سطح استان را می‌طلبد و شایسته است تا مسؤولان با حضور در سکونتگاه‌های غیر رسمی و محروم جامعه، به ارزیابی و درک واقعی از مشکلات مردم بپردازند.

وی بیان کرد:  ارائه کمک‌های نقدی و غیر نقدی، اجرای طرح غربالگری شنوایی سنجی و بینایی سنجی، برپایی کارگاه‌های  آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و آموزش خانواده در راستای ارتقاء سلامت روان ساکنین محلات و مناطق محروم شهرستان سمیرم از برنامه‌های اردوی جهادی شهید زرین بهزیستی استان است.

نصراصفهانی عنوان کرد: این کمک‌ها به ارزش دو میلیارد ریال در قالب بسته‌های معیشتی شامل یکصد و پنجاه سبدکالا، پتو، بخاری، پوشاک، کفش، لوازم بهداشتی، اسباب بازی و کمکهای موردی نقدی در دیدار با صد و بیست نفر مددجو از بخش مرکزی،پادنا و وردشت در قالب هشت تیم متشکل از اعضای شورا و معاونین برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.