پاییزه کتاب ۱۴۰۰ آغاز شد/ ۹۸۰ کتابفروشی مشارکت دارند

0 8
پاییزه کتاب ۱۴۰۰ آغاز شد/  ۹۸۰ کتابفروشی مشارکت دارند

به گزارش خبرگزاری فارس، علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با اعلام خبر آغاز اجرای طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ گفت: به روند برگزاری طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: فراخوان ثبت‌نام از کتابفروشان برای حضور در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ از روز پنجشنبه ۲۰ آبان‌ماه ۱۴۰۰ آغاز شد و تا پایان روز دوشنبه ۲۴ آبان ادامه داشت.

وی افزود: در این دوره از طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) حضور ۹۸۰ کتابفروشی از سراسر ایران تایید شد. از این تعداد ۱۵۰ کتابفروشی در استان تهران و ۸۳۰ کتابفروشی در سایر استان‌ها فعالیت دارند. از تعداد ۸۳۰ کتابفروشی سایر استان‌ها، ۷۴۶ کتابفروشی در مراکز استان‌ها فعالیت دارند و ۴۱ کتابفروشی نیز در شهرهای کمتر برخوردار هستند.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: اجرای طرح به مدت پنج روز، یعنی از روز شنبه ۲۹ آبان تا روز چهارشنبه سوم آذرماه خواهد بود. همانطور که در نشست خبری هفته کتاب نیز اعلام شد برای اجرای بهتر عدالت فرهنگی این طرح در شهرهای کمتر برخوردار از کتابفروشی، ۱۰ روز است. بنابراین روز پایانی طرح در این شهرها پایان روز دوشنبه هشتم آذرماه خواهد بود.

رمضانی گفت:‌ معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران برای تهیه کتاب‌ها کمک حال مردم سراسر ایران خواهند بود، اما در نظر گرفتن مولفه‌ها و ویژگی‌های کتاب خوب برعهده خود مردم و مخاطبان است و البته رسانه‌ها نیز در روند این انتخاب نقش دارند. امیدوارم اجرای طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) ترویج هرچه بیشتر فرهنگ کتابخوانی را موجب شود.

وی در پایان گفت: در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ خریداران می‌توانند کتاب‌های تالیفی را با یارانه ۲۰ درصدی و کتاب‌های ترجمه شده را با یارانه ۱۵ درصدی از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کنند. سقف مجاز خرید سیصد هزار تومان و سقف یارانه خرید برای هر خریدار ۶۰ هزار تومان تعیین شده است. اسامی، مشخصات و آدرس کتابفروشی‌های عضو طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ نیز در tarh.ketab.ir قابل مشاهده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.