حلقه‌های صالحین موجب معرفت‌افزایی در جوانان و نوجوانان می‌شود

0 4
حلقه‌های صالحین موجب معرفت‌افزایی در جوانان و نوجوانان می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، پیش از ظهر امروز طرح « میقات صالحین» بسیج با حضور ۵۰ حلقه تربیتی ظهر امروز در مسجد جامع سنندج برگزار شد.

نماینده ولی فقیه استان کردستان در بازدید از طرح «میقات صالحین» در گفت‌وگو با خبرنگاران، برپایی اینگونه نشست‌ها در میان جوانان را امیدوارکننده توصیف کرد و افزود: برگزاری این نشست‌ها  و مطرح کردن آسیب‌های اجتماعی، مسائل روز، مسایل سیاسی و فرهنگی به معرفت‌افزایی و دانش‌افزایی در میان نوجوان و جوانان کمک می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی ایجاد انگیره و شور و نشاط اجتماعی را از تبعات مثبت این نشست‌ها برشمرد و گفت: برپایی این نشست‌ها رغبت جوانان را در راستای خدمت به نظام و مردم بیشتر می‌کند.

بهره‌گیری از ظرفیت جوانان مسیر توسعه جامعه را تسهیل می‌کند

امام جمعه سنندج نیز گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان در مسیر توسعه می‌توان زمینه رشد و توسعه جامعه را فراهم کرد.

ماموستا فایق رستمی با اشاره به آیات قرآن که در دوران حیات مسلمانان صدر اسلام جوانان زیادی در راستای خدمت به دین تلاش کردند افزود: با مطالعه تاریخ اسلام می‌بینیم که صحابه پیامبر بزرگوار اسلام (ص) جوانان شایسته و برومندی در کنار پیامبر بودند و در تبلیغ و ترویج دین اسلام مجاهدانه نقش‌آفرینی کردند.

وی به زندانی شدن حضرت یوسف (ع) و اسارت وی در زندان اشاره کرد و گفت: آن حضرت در زندان در سایه ارتباط و پرستش و بندگی خدا با آینده‌نگری کشور مصر را از قحطی نجات داد.

امام جمعه سنندج بر تقویت مسایل اعتقادی، دینی و معنوی جوانان تاکید کرد و گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان در عرصه های مختلف می‌توان در مسیر توسعه کشور گام برداشت.

در ادامه مسول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه بسیج سنندج طرح میقات صالحین را یکی از طرح‌های تربیتی دانست و گفت: این طرح گسترده‌ترین طرح سپاه است که چند سالی است به صورت گسترده برگزار می‌شود.

ماموستا سعیدیان اظهارکرد: برپایی این طرح اقتدار بسیج و شبکه صالحین را به نمایش می‌گذارد.

وی هدف از برگزاری طرح صالحین را تقویت شبکه تربیتی جوانان عنوان کرد.

به گفته ماموستا سعیدیان، طرح صالحین متشکل از ۵۰  حلقه تربیتی خواهر و برادر ( در صفوف مختلف نوجوان ، جوانان، بزرگسالان) است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.