تظاهرات گسترده در تعز یمن علیه ائتلاف سعودی

0 5
تظاهرات گسترده در تعز یمن علیه ائتلاف سعودی

شماری با تجمع در شهر تعز یمن علیه دولت مستعفی و ائتلاف سعودی تظاهرات کردند و ائتلاف تحت سرکردگی ریاض را مسئول اوضاع معیشتی نابسامان این شهر دانستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الخبر الیمنی، هزاران نفر از مردم یمن با تجمع در شهر تعز یمن علیه دولت مستعفی تظاهرات کردند.

اهالی شهر تعز یمن در محکومیت اوضاع اقتصادی و شرایط معیشتی تظاهرات کرده و با سر دادن شعارهایی سیاست‌های ائتلاف سعودی را عامل این بحران برشمردند.

معترضان یمنی در تعز یمن امروز در اعتراض به اوضاع اقتصادی و معیشتی تظاهرات کرده و شعارهایی علیه مسؤولان محلی وابسته به دولت دست نشانده ریاض سر دادند.

برخی از معترضان نیز با سردادن شعارهایی مستقیماً ائتلاف سعودی و ادامه جنگ یمن را عامل اصلی فروپاشی اقتصادی این کشور دانستند.

معترضان معتقدند که به دلیل سیاست‌های جنگی ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان، تعز در شرایط بحرانی معیشتی و امنیتی و نرخ بالای ارز و بیکاری قرار گرفته است.

شهر تعز در اشغال نیروهای ائتلاف سعودی و دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ماه ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه‌رو هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.