«مدرسه پیشرفت» ستاد اجرایی فرمان امام افتتاح شد

0 12
«مدرسه پیشرفت» ستاد اجرایی فرمان امام افتتاح شد

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس،مراسم افتتاحیه «مدرسه پیشرفت»با هدف گفتمان سازی مولفه های پیشرفت و مسئله محوری در راستای پیشرفت ایرانی-اسلامی و فراهم کردن عدالت آموزشی برای همه فعالیت مردمی با طراحی یک نظام آموزشی گروه محور برای اولین بار در کشور تلاش می کند.

محمد محسن دوباشی، مدیرعامل ستاد پیشرفت جامع منطقه ای در مراسم افتاحییه«مدرسه پیشرفت» ستاد اجرایی فرمان امام که باهمت ستاد پیشرفت جامع منطقه ای ایجاد شده است ،گفت:برای اینکه بتوانیم مسئله های عمیق و مهم کشور را که سکون ندارد حل کنیم نیازمند نگاه خلاقانه و از جنس نگاه ها و مشارکت گروههای مردمی هستیم.

وی ادامه داد:به شدت نیازمند نوآوری در حکمرانی مردمی هستیم  و این تحولی که تحت عنان پیشرفت یاد می کنیم و شامل ساحت های مختلف است نیازمند نوآوری است و از ساختارهای سازمانی بیرون نخواهد آمد.

مدیرعامل ستاد پیشرفت جامع  منطقه ای گفت: برای ایران آینده و حرکت رو به جلو باید به  سمت ماموریت گرایی حرکت کنیم نه ساختارگرایی.

دوباشی افزود:اگر به ماموریت فکر کنیم مدام به ماموریت بعدی فکر می کنیم و ماموریت ما این است که به پیشرفت روز به روز،حرکت های مردمی و امید آفرین بیش از بیش توجه کنیم.

وی بیان داشت: این ها آموزش هایی است که با امید آفرینی شاهد تحول و ایرانی زیبا خواهیم بود.

روح الله متفکر آزاد،عضو هیات رئیسه مجلس در این برنامه ،گفت:درشکل دهی مسئله پیشرفت موضوع باور به پیشرفت بسیار مهم است.

وی ادامه داد:نگا ه تمدنی جدید ساختارهای مناسب با خودش را می خواهد و مدل و طراحی جدید می خواهد.

متفکر آزاد با اشاره به ایجاد ساختارهایی همچون کیته امداد،سپاه و جهاد سازندگی توسط امام راحل،گفت: حوزه حکمرای با هوش مصنوعی در دنیا متحول خواهد شد.

وی تاکید کرد:در حوزه قابلیت تولید محتوا را انقلاب اسلامی داشته است.چاره ای جز حرکت به سمت شکل گیری اتاق های تولید فکر و پیشرفت با توجه به تمدن خود نداریم.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه چاره ای جز این نداریم که راه حل ها را استانداردسازی کنیم،ابراز داشت:همه این موضوعات به شکل گیری اندیشکده ها بستگی دارد.

متفکر آزاد گفت:انقلاب اسلامی علمدار گفتمان پیشرفت در دنیا شده است.

در ادامه این مراسم حجت السلام علی بابایی مدیر مرکز نظام سازی ستاد پبشرفت با اشاره به اهمیت تعلیم و آموزش به عنوان فعالیت های اجتماعی ائمه اطهار،بیان داشت:آموزش را از منظومه تفکری خود خارج کردیم و بایک نظام آموزشی پر اشکال روبرو هستیم.

وی ادامه داد:ما در فضا و جریان آموزش کشور اگر بخواهیم در مدار پیشرفت حرکت کنیم باید تغییری در محتوای آموزشی و چگونگی آن داشته باشیم.

حجت الاسلام علی بابایی گفت:باید در اهداف آموزش تغییر ایجاد کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.