ارائه خدمات مشاوره‌ای به ۱۰۰۰ مددجوی کمیته امداد یاسوج/ خبر خوب ازدواج ۶۸ زن تحت پوشش

0 2
ارائه خدمات مشاوره‌ای به ۱۰۰۰ مددجوی کمیته امداد یاسوج/ خبر خوب ازدواج ۶۸ زن تحت پوشش

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، مصیب حیدری به تشریح اقدامات کمیته امداد منطقه یک پرداخت و گفت: واحد مشاوره کمیته امداد منطقه یک یاسوج در ۸ ماه ابتدای امسال راهنمایی فردی در همه زمینه‌ها ‌به تعداد ۲۴۰ نفر از مددجویان انجام داده است.

وی افزود: در زمینه روان‌درمانی و معرفی به کلینیک ۱۱۶ مورد و مشاوره فردی با ۲۰۰ مراجعه‌کننده در زمینه‌های ازدواج، تحصیلی، آسیب‌های اجتماعی، طلاق و روابط بین فردی و اجتماعی از دیگر اقدامات این اداره در حوزه مشاوره است.

حیدری بیان کرد: در سرفصل آموزش خانواده و مشاوره گروهی با هزینه کرد  به تعداد ۳۹ جلسه و ۶۳۱ نفر از مددجویان با موضوعات متفاوتی ازجمله مهارت‌های زندگی،آموزش زوجین، فرزندپروری، ارتقاء شغلی و دیگر موارد برای خانواده‌های زندانی، مطلقه، فوت سرپرست و متارکه اقدام شده است.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ششم توسعه چهارساله امداد تاکنون هزار خانوار مددجوی کمیته امداد منطقه یک یاسوج در سامانه سیستم سلامت روان به ثبت رسیده است.

حیدری خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون با مشاوره و راهنمایی وبرگزاری کلاس‌های گروهی و مشاوره فردی ۶۸ نفر از زنان مطلقه ازدواج مجدد کردند و یا در طرح دوباره زندگی به همسران سابق خود برگشتند.

  وی همچنین به برگزاری کلاس آموزش نوعروسان در هفته بسیج اشاره کرد و گفت: ۹۰ نفر از نوعروسان در هفته بسیج در آموزش‌‌های مشاوره قبل از ازدواج شرکت کردند.

گفتنی است در بررسی‌های به‌عمل‌آمده در حوزه مشاوره کمیته امداد استان، کمیته امداد منطقه یک یاسوج در هشت ماهه اول سال جاری رتبه اول را کسب کرد که به همین مناسبت در مراسمی از خانم علی پناهی مسئول مشاوره منطقه یک یاسوج تجلیل شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.