آزادی ۱۳ زندانی به نیت شهدا در یزد/بسیج حقوقدانان محکومین غیرعمد مالی را آزاد کرد

0 15
آزادی 13 زندانی به نیت شهدا در یزد/بسیج حقوقدانان محکومین غیرعمد مالی را آزاد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، غلامعلی دهشیری صبح امروز در آئین آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مالی از زندانهای این استان، اظهار کرد:  ستاد دیه ،  واسطه دهنده دستهای خیر و چشمان منتظر است که با یاری نیکوکاران  و خیرین به عنوان بزرگترین حامی این ستاد همواره زمینه آزادی محکومین مالی را از زندان فراهم می‌نماید.

وی افزود: در کنار کمک های مردم دارالعباده  نمیتوان زحمات اعضاء کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان را نادیده گرفت ، زیرا در بسیاری از موارد و پروندها  این اعضاء بیشترین مبلغ بدهی ها را از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ مینمایند که شکات خود مانند خیرین عمل نموده و از حق خود گذشت و زمینه آزادی محکومین مالی را فراهم میکنند.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: بسیج در تمام سطوح جامعه نقش بسیار تاثیرگزاری را ایفا نموده و همواره یاور انسانهای محروم و بی بضاعت بوده است و امروز نیز شاهد بعد دیگری از بسیج هستیم که در قالب کمک مومنانه اقدام به کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد نموده است.

دهشیری در ادامه با تاکید بر تاثیر آسیب هایی که زندان بر روی فرد زندانی و خانواده وی میگذارد تصریح کرد: آزادی یک محکوم مالی تنها آزادی یک شخص نیست بلکه با این اقدام از آسیبهای اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی جلوگیری می شود.

رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان در ادامه بیان کرد: امروز شاهد آزادی ۱۳ محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندانهای استان هستیم که مبلغ بدهی آنها مبلغ ۱۲ میلیارد و ۹۷۱  میلیون ریال بود که مبلغ ۸  میلیارد و ۹۷۱  میلیون ریال توسط اعضاء کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ گردیده  و مابقی این مبلغ با کمک بسیج حقوق دانان و سپاه الغدیر استان یزد به حساب ستاد دیه استان واریز گردیده و زمینه ازادی این ۱۳ محکوم مالی از زندانهای استان فراهم گردید.

وی با تشریح وضعیت قضایی این مددجویان گفت: از این تعداد ۹ محکوم مالی، دو محکوم پرداخت نفقه و دو محکوم پرداخت دیه غیر عمد بوده که امروز شاهد آزادی این محکومین خواهیم بود.

سردار رضا پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان گفت : با همت مردم استان ، مسئولین ، امام جمعه ، استاندار اقدام به برگزاری ۴۰ برنامه نموده که برای نمونه میتوان به ذبح ۴۰۰۰ گوسفند و توزیع گوشت آن بین افراد نیازمند ، ایجاد ۴۰۰۰ متر فضای آموزشی ، اهدا ۴۰۰۰ واحد خون ، کاشت ۴۰۰۰۰ نهال درخت و آزادی ۴۰ زندانی جرائم غیر عمد اشاره نمود که امروز در ادامه برنامه این کنگره شاهد آزادی تعداد ۱۳ مددجو و بازگشت آنها به آغوش جامعه خواهیم بود.

وی در ادامه از همکاری با انجمن حمایت از زندانیان استان خبر داد و گفت : در نظر داریم تا با برگزاری یک طرح پوششی از ۴۵۹ دانش آموزی که خانواده آنها در زندان هستند حمایت نموده و به آنها و خانواده آنها کمک نماییم زیرا یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری حمایت از دانش آموزان و محصلین است زیرا یکی از تاثیرگزار ترین قشر در انقلاب و جنگ تحمیلی همین دانش آموزان بودند تا جایی که از شهدای استان یزد ۱۰۰۰ شهید از  دانش آموزان بودند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.