نمایش ایده‌های فناورانه در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری یاسوج

0 12

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، کیانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: به مناسبت هفته پژوهش و فناوری از فردا، یکشنبه ۲۸ آذر ماه همایش سراسری برگزار می شود و ۵۰ مقاله از مجموع مقاله هایی که قبلا طبق فراخوان به این واحد ارسال شده اند، ارائه می شود.

او افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، بحث فناوری طی سال های اخیر پررنگ تر شده است که در این راستا محصولات برتر که توسط فناورهای نمونه استان تولید شده اند را در روزهای ۲۸ و ۲۹ آذر ماه در نمایشگاهی به مناسب هفته پژوهش و فناوری افتتاح خواهد شد، در معرض دید عموم قرار خواهیم داد.

کیانی با بیان اینکه بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است، اظهار داشت: خوشبختانه طی یکسال گذشته فناورهای زیادی با همکاری پارک علم و فناوری در دانشگاه آزاد یاسوج مستقر شده اند که محصولات حدود ۸ تن از آن ها به مرحله تولید رسیده است.

او با اشاره به اینکه محصولات ۲ تن از آن ها نیز در مرحله تجاری سازی و انبوه سازی قرار دارند، تصریح کرد: یکی از این فناورها در پردیس سرآبتاوه مستقر است که فعالیت او علاوه بر رفع مشکلات در زمینه اشتغالزایی، نقش موثری در پیشرفت استان خواهد داشت.

به گفته معاون پژوهشی دانشگاه آزاد واحد یاسوج؛ این دانشگاه از کسانیکه ایده های فناورانه دارند به لحاظ مادی و معنوی حمایت می کند و امکانات سخت افزازی در اختیار آنها قرار می دهد تا بتوانند ایده های خود را به مرحله تولید محصول برسانند.

او در پایان بیان داشت: از همه دانش آموزان، دانشجویان و همه صاحبان ایده های نوآورانه و فناورانه در استان کهگیلویه و بویر احمد که می توانند بخشی از مشکلات جامعه را حل کند، دعوت به همکاری می کنیم و پذیرای آن ها هستیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.