دست خدا با که بود؟با حوثی ها یا سعودی ها؟

5 65

فقیرترین کشور عرب در حال شکست دادن ثروتمندترین کشور عرب است. حوثی هاازحدودهفت سال پیش وارد یک جنگ ناخواسته و کاملا نابرابر با سعودی ها شدند در حالیکه سعودی ها ازحمایت و مشارکت همه جانبه آمریکا،کانادا،انگلیس،اسرائیل،فرانسه،اسپانیا،پرتقال،آلمان و سایر متحدان آنها در  ناتو بهره مند بودند در حقیقت یمن در مقابل یک جبهه جهانی قرار گرفت و از زمین و آسمان و دریا محاصره شد و بمباران های پی در پی خاک یمن را شخم زدند ولی امروز ملت یمن است که دارد بر دشمنانش پیروز می شود

بگزارش فارس : ارتش یمن با موشک‌های بالستیک و پهپاد، چند شهر عربستان سعودی را هدف حمله قرار داد.

شبکه خبری العالم به نقل از منابع سعودی خبر داد که در پی حمله موشکی یمن، صدای چند انفجار در شهر «جیزان» و «خمیس مشیط» عربستان سعودی شنیده شده است.

بر اساس گفته «الاعلام الحربی» یمن، طی عملیاتی چند شهر سعودی با موشک‌های بالستیک و پهپاد هدف حمله قرار گرفته‌اند.

گزارش‌ها حاکی است که پروازها به فرودگاه الجیزان متوقف شده و به هواپیماها هنوز اجازه فرود در این فرودگاه داده نشده است.

منابع خبری وابسته به سعودی‌ها نیز مدعی شده‌اند که پدافند هوایی این کشور احتمالا توانسته یک یا دو پهپاد را که به سوی فرودگاه بین‌المللی ابها در حرکت بودند را رهگیری کند.

صنعاء همواره تأکید کرده است که تا زمان تداوم حملات ائتلاف سعودی علیه مردم یمن، به دفاع از خود و مقابله با نیروهای ائتلاف و مواضع نظامی آن‌ها ادامه خواهد داد.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن دولت تحت الحمایه خود به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

پس از گذشت هفت سال از آغاز این تهاجم خونین،امروز این پرسش مطرح است که در طول این هفت سال دست خدا با که بود با سعودی ها بود یا با حوثی ها؟

 

5 نظرات
 1. کامبیز می گوید

  ازمن بپرسید دست خدا با سعودی ها بود چون خدای آل سعود آمریکاست

 2. صهبا می گوید

  موافقم خدای همه رژیم های مرتجع در منطقه آمریکاست

 3. سید حسین می گوید

  دست خدا با مبارزان راه آزادی است .یدالله فوق ایدیهم

 4. شهاب می گوید

  کاملا موافقم

 5. خالد می گوید

  کاش محمد بن سلمان زودتر سر عقل بیاید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.