نظامیان امارات در یمن در کمین نیروهای متحد عربستان افتادند

0 55

نظامیان امارات در یمن در کمین نیروهای متحد عربستان افتادند

منابع آگاه در استان شبوه یمن گفتند که شماری از نیروهای امارات در کمین نیروهای حزب الاصلاح که متحده عربستان سعودی است، افتاده و زخمی شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شماری از افسران امارات عربی متحده در کمین نیروهای متحد عربستان سعودی در جنوب یمن افتادند.

خبرگزاری یمن پرس امروز سه شنبه گزارش داد که بیش از سه تن از این افسران در نزدیکی دریاچه «شوران» واقع در شهرستان «رضوم» استان شبوه، در کمینی که نیروهای حزب اخوانی الاصلاح نصب کرده‌ بودند، گرفتار و زخمی شده‌اند.

منابعی در این استان به این رسانه گفتند که در این کمین نفربر نیروهای اماراتی تخریب شده است و یکی از افسرانی که در این نفربر بوده، وضعیت وخیمی دارد.

اخیرا بین حزب الاصلاح یمن که متحد دولت مستعفی و عربستان سعودی بوده و نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن که مورد حمایت امارات است، بر سر تصاحب استان نفت‌خیز شبوه (جنوب) تنش و درگیری رخ داده است.

نیروهای هم‌سو با امارات تلاش دارند استاندار اخوانی شبوه را برکنار کرده و شخصیتی نزدیک به خود برای این استان مهم تعیین کند. حزب الاصلاح تلاش دارد که نیروهای وابسته به امارات را از تأسیسات بندری «بلحاف» دور کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.